W dzisiejszej Ewangelii św. Łukasz mówi, że Jezus nie mógł zdziałać w Nazarecie żadnego cudu, tylko na kilku chorych położył ręce i ich uzdrowił.
Cuda są możliwe dla tego, kto wierzy. Chrystus pragnie, aby powierzyć siebie Bogu takim, jakim się jest. Ze swoimi zaletami i wadami, z dobrą i zła wolą, z tym wszystkim, co nas stanowi. W taki sposób otwieramy się na Chrystusa i przyjmujemy Boża łaskę do naszych konkretnych spraw.

 1. Wspomnienia liturgiczne
  8 lipca – poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana
  11 lipca – czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
  12 lipca – piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp, męczennika
  13 lipca – sobota – wspomnienie św. Pustelnika Andrzeja Świerada i Benedykta
 2. Terenowe Biuro i Koło Przyjaciół Radia Maryja w Żyrardowie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Żyrardowa oraz okolicznych miejscowości na jednodniową autokarową 33 Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Sanktuarium Matki Bożej, Królowej Polski na Jasnej Górze w Częstochowie na wspólną modlitwę. Wyjazd w niedzielę 14 lipca o godz. 6.00 rano.Na pielgrzymkę zapisy przyjmowane będą w parafii Św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie, w bibliotece parafialnej w każdą środę od godz. 16.00 do 18.00. Bliższe informacje na plakatach w gablotach.
 1. Młodzież z naszego Oratorium organizuje kawiarenkę pod wiatą i zaprasza od godz. 10.00 do godzin popołudniowych na kawę, herbatę i ciasto własnego wypieku. W ten sposób zbierają fundusze na swoje wakacyjne wyjazdy. Serdecznie zachęcamy.
 1. W lipcu nasze Oratorium organizuje półkolonie i kolonie dla dzieci z Żyrardowa. Zapisy telefonicznie lub bezpośrednio u ks. Łukasza lub w biurze Oratorium.
 1. W czasie wakacyjnym nastąpią pewne zmiany w funkcjonowaniu naszej parafii.
  W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Natomiast dodatkowa Msza św. będzie o godz. 20.00. Kancelaria parafialna w tygodniu czynna będzie we wtorek i piątek: 16.00 – 17.30, w niedzielę po Mszy św.
  Kiosk parafialny czynny będzie tylko w sobotę i niedzielę. Biuletyn Parafialny w okresie wakacji nie będzie wydawany.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki religijne, kartki okolicznościowe.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Bogdan Boder, lat 72, ul. I. Zielińskiej
Andrzej Wężowski, lat 74, ul. Nietrzebki
Halina Sankowska, lat 77, ul. Girarda
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

Podziel się z innymi