1. Wspomnienia liturgiczne.
  Jeszcze dzisiaj Msza św. wieczorna w intencji Dobrodziejów dzieła Salezjańskiego w Żyrardowie i nabożeństwo do ks. Bosko.
  3 lipca – środa – święto św. Tomasza, apostoła
  Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę o godz. 17.00.
  6 lipca – sobota – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki Dzieł Misyjnych w Polsce
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania i wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami.

W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za wszystkich polecanych w Wypominkach. Następnie Litania do Serca Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 17.30. W sobotę Nabożeństwo Fatimskie.

 1. Terenowe Biuro i Koło Przyjaciół Radia Maryja w Żyrardowie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Żyrardowa oraz okolicznych miejscowości na jednodniową autokarową 33 Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Sanktuarium Matki Bożej, Królowej Polski na Jasnej Górze w Częstochowie na wspólną modlitwę. Wyjazd w niedzielę 14 lipca o godz. 6.00 rano.Na pielgrzymkę zapisy przyjmowane będą w parafii Św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie, w bibliotece parafialnej w każdą środę od godz. 16.00 do 18.00. Bliższe informacje na plakatach w gablotach.
 1. Od dzisiaj młodzież z naszego Oratorium organizuje kawiarenkę pod wiatą i zaprasza od godz. 10.00 aż do godzin popołudniowych na kawę, herbatę i ciasto własnego wypieku. W ten sposób zbierają fundusze na swoje wakacyjne wyjazdy. Serdecznie zachęcamy.
 1. W dniach 19 i 20 lipca (piątek, sobota), zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę do Markowej – miejsce związane z błogosławioną Rodziną Ulmów, do Strachociny – miejsce związane ze św. Andrzejem Bobolą oraz do Miejsca Piastowego. Cena 350 zł. Zapisy do jutra (poniedziałku) – kontakt ks. Adam Domański tel. 735-974-907.
 1. W lipcu nasze Oratorium organizuje półkolonie i kolonie dla dzieci z Żyrardowa. Zapisy telefonicznie lub bezpośrednio u ks. Łukasza lub w biurze Oratorium. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi otwarcie i poświęcenie placu zabaw oraz nowej trampoliny. Odświeżony plac zabaw zawdzięczamy wsparciu z Urzędu Miasta Żyrardowa, a trampolinę dzięki ofiarom rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Serdecznie dziękujemy.
 1. Tydzień temu wprowadziliśmy w naszej parafii modlitwę do św. Michała Archanioła. Odmawiamy ją codziennie po każdej Mszy św. po błogosławieństwie.
 1. W czasie wakacyjnym nastąpią pewne zmiany w funkcjonowaniu naszej parafii.

W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Natomiast dodatkowa Msza św. będzie o godz. 20.00. Kancelaria parafialna w tygodniu czynna będzie we wtorek i piątek: 16.00 – 17.30, w niedzielę po Mszy św.

Kiosk parafialny czynny będzie tylko w sobotę i niedzielę.

 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki religijne, kartki okolicznościowe.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Zdzisław Piasecki, lat 69, ul. Nietrzebki
Antoni Wojtkiewicz, lat 71, ul. I. Zielińskiej
Józef Kopczyński, lat 71, ul. Parkingowa
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

Podziel się z innymi