1. Wspomnienia liturgiczne.
  Rozkład niedzielnych Mszy św. do końca czerwca normalny.
  24 czerwca – poniedziałek – uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela, Msza św. w intencji próśb do Matki Bożej, po Mszy św. oddamy hołd Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych;
  Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę o godz. 17.00;
  28 czerwca – piątek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  29 czerwca – sobota – uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, wieczorem o godz. 18.00 Msza św. z modlitwą charyzmatyczna o uzdrowienie;
  30 czerwca – niedziela – Msza św. wieczorna w intencji Dobrodziejów dzieła Salezjańskiego w Żyrardowie i nabożeństwo do ks. Bosko.
 2. Codziennie zapraszamy na godz. 17.30, na nabożeństwo czerwcowe. Oddajemy hołd Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz zapoznajemy się z treścią orędzia NSJ.
 1. W ubiegłą niedzielę s. Ludwika, pallotynka, z Ursusa podczas Mszy św. mówiła o posłudze misyjnej. Po Mszach świętych zbierała ofiary do puszek na rzecz budowy szkoły w Kamerunie. Zebrała 9030 zł. Składa serdeczne Bóg zapłać.
 1. W najbliższy czwartek, 27 czerwca Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 1. Terenowe Biuro i Koło Przyjaciół Radia Maryja w Żyrardowie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Żyrardowa oraz okolicznych miejscowości na jednodniową autokarową 33 Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Sanktuarium Matki Bożej, Królowej Polski na Jasnej Górze w Częstochowie na wspólną modlitwę.
  Wyjazd w niedzielę 14 lipca o godz. 6.00 rano.Na pielgrzymkę zapisy przyjmowane będą w parafii Św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie, w bibliotece parafialnej w każdą środę od godz. 16.00 do 18.00. Bliższe informacje na plakatach w gablotach.
 1. Zapraszamy do udziału w XXXIV Międzynarodowej Pielgrzymce Pieszej Suwałki – Wilno, która wychodzi 15 lipca. Zapisy trwają już od 17 czerwca. Szczegółowe informacje na plakatach oraz stronie internetowej www.suwalki-wilno.salezjanie.pl.
 1. Wspólnota ‘Józef’, działająca przy naszej parafii – czyli Męska Formacja Duchowa – zaprasza mężczyzn na kolejne Spotkanie – “Męski trening duchowy”, w najbliższy czwartek 27 czerwca, rozpoczęcie Eucharystią o godz.18.00.
 1. Przez kilka najbliższych niedziel młodzież z naszego Oratorium organizuje kawiarenkę pod wiatą i zaprasza od godz. 10.00 aż do godzin popołudniowych na kawę, herbatę i ciasto własnego wypieku. W ten sposób zbierają fundusze na swoje wakacyjne wyjazdy. Serdecznie zachęcamy, by od 30 czerwca skorzystać z ich zaproszenia.
 1. W lipcu nasze Oratorium organizuje półkolonie i kolonie dla dzieci z Żyrardowa.
  Zapisy telefonicznie lub bezpośrednio u ks. Łukasza lub w biurze Oratorium.
  Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Żyrardowa koszt półkolonii, który ponoszą rodzice, wynosi tylko 400 zł, a kolonii 1400 zł.
  I turnus półkolonii rozpocznie się już w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 12.00 i po niej nastąpi otwarcie i poświęcenie zrewitalizowanego placu zabaw oraz nowej trampoliny. Odświeżony plac zabaw zawdzięczamy wsparciu z Urzędu Miasta Żyrardowa, a trampolinę dzięki ofiarom wniesionym przez rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Serdecznie dziękujemy.
 1. Od dzisiaj wprowadzamy w naszej parafii modlitwę do św. Michała Archanioła. Będziemy ją odmawiać codziennie po każdej Mszy św. po błogosławieństwie. Tekst jest dostępny pod chórem, na stoliku. Zachęcamy aby zaznajomić się z treścią modlitwy.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki komunijne, kartki okolicznościowe, Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Krystyna Piotrowska, lat 72, ul. Pięknej
Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..

Podziel się z innymi