Mówił też: „Do czego przyrównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy?
Jest ono jak ziarno gorczycy. Kiedy się je wrzuca w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi.
Gdy jednak zostanie zasiane, wyrasta i staje się większe od innych krzewów, wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki mogą zakładać gniazda w jego cieniu”. 
 1. Wspomnienia liturgiczne
  Trwamy w nowennie do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
  17 czerwca – poniedziałek – wspomnienie św. Br. Alberta Chmielowskiego, zakonnika,
  Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę o godz. 17.00.
  Po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie z cyklu Lectio divina.
  21 czerwca – piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
  Rano godz. 8.00 – Msza św. na Zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszamy dzieci, rodziców, dziadków, nauczycieli i wychowawców.
 2. Codziennie zapraszamy na godz. 17.30, na nabożeństwo czerwcowe. Oddajemy hołd Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz zapoznajemy się z treścią orędzia NSJ.
 1. W dniu dzisiejszym Siostra Ludwika, Pallotynka, referentka misyjna z Centrum Misyjnego z Ursusa podczas Mszy św. mówi o swojej posłudze misyjnej, dzieląc się świadectwem swojej pracy. Po Mszach świętych będzie zbierała ofiary do puszek na rzecz budowy szkoły w Kamerunie. Postarajmy się wesprzeć tą działalność.
 1. Terenowe Biuro i Koło Przyjaciół Radia Maryja w Żyrardowie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Żyrardowa oraz okolicznych miejscowości na jednodniową autokarową 33 Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Sanktuarium Matki Bożej, Królowej Polski na Jasnej Górze w Częstochowie na wspólną modlitwę. Wyjazd w niedzielę 14 lipca o godz. 6.00 rano.Na pielgrzymkę zapisy przyjmowane będą w parafii Św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie, w bibliotece parafialnej w każdą środę od godz. 16.00 do 18.00. Bliższe informacje na plakatach w gablotach.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki komunijne, kartki okolicznościowe, Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Halina Brejnak, lat 76, ul. Girarda
Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..

Podziel się z innymi