“Ja jestem prawdziwym krzewem winorośli, mój Ojciec zaś jest hodowcą winnej latorośli.
Każdą gałązkę, która nie owocuje we Mnie, odcina.
Tę zaś, która rodzi owoce, oczyszcza, aby dawała ich jeszcze więcej. “
 1. Wspomnienia liturgiczne:
  29 kwietnia – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora kościoła, patronki Europy. Jest to jednocześnie Dzień Pamięci Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej 30 kwietnia, we wtorek, ostatni dzień miesiąca, wspomnienie i nabożeństwo do św. Jana Bosko
  1 maja – środa – wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika. W środę rozpoczniemy również miesiąc maj, w sposób szczególny dedykowany Matce Najświętszej.
  Nabożeństwa majowe wraz z czytanką odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  2 maja – czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa, Doktora Kościoła
  3 maja – piątek – uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki naszego Narodu. Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje post.
  4 maja – sobota – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Strażaków
  5 maja – niedziela – o godz. 16.30 zapraszamy na dodatkową na Mszę św. dla maturzystów, ich rodziców i najbliższych.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania i wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu. Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów wraz z rodzicami.
  W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za wszystkich polecanych w Wypominkach. Do chorych udamy się z komunią św. po wcześniejszym, telefonicznym uzgodnieniu, gdyż w I pt. miesiąca przypada
  uroczystość Matki Bożej.
  W sobotę Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00 z okazji I soboty miesiąca.
 3. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na Drogę Światła o godz. 17.15. Jest to nabożeństwo okresu wielkanocnego. Powstało we Włoszech w 1988 roku w naszej rodzinie salezjańskiej. Na 14 stacjach Drogi Światła spotykamy Chrystusa Zmartwychwstałego, który ukazuje się swoim apostołom i tym, którzy go szukają.
 4. W dniu dzisiejszym swoim świadectwem życia dzieli się p. dr Artur Skowron. Z wykształcenia teolog, żonaty. Rozprowadza swoją książkę, w której dzieli się swoim życiem w świetle wiary i miłości do Boga i człowieka. Po Mszy o godzinie 18:00 zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duchowe i fizyczne, szczególnie osoby cierpiące na duszy i ciele, którą poprowadzi p. dr Artur Skowron, nasz gość.
 5. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki komunijne, kartki okolicznościowe, Biuletyn Parafialny.
 6. W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
  Maria Knińska, lat 95, ul. 1 Maja
  Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
Podziel się z innymi