“Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie.
Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki ścięte na polach. Ci zaś, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: «Hosanna! Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie.
Błogosławione królestwo ojca naszego, Dawida, które nadchodzi.
      Hosanna na wysokościach!».”
 1. Dziś Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy czyli rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Najważniejszym wydarzeniem będzie święte Triduum Paschalne (Męka, Śmierć, Zmartwychwstanie).
 1. TRIDUUM PASCHALNE:
  Wielki Czwartek – godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej, Adoracja

  Wielki Piątek – godz. 7.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00
  Liturgia Godzin (Jutrznia, Godzina czytań)
  Spowiedź godz. 9.00-13.00
  godz. 15.00 – Koronka, (Nowenna do Miłosierdzia Bożego), Droga Krzyżowa
  godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja, spowiedź

  Wielka Sobota – godz. 7.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00
  Liturgia Godzin (Jutrznia, Godzina czytań)
  Spowiedź godz. 9.00-17.00
  Poświęcenie pokarmów godz. 9.00 – 17.00 (pod wiatą), Adoracja w kościele
  Liturgia Wigilii Paschalnej godz. 20.00, (Nowenna do Miłosierdzia Bożego)
 1. W Niedzielę Zmartwychwstania, rezurekcja godz. 6.00, pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę (prócz 7.00). W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 1. Na czas Świąt przyjeżdża do naszej Wspólnoty kl. Bwalya Kasonde, który pochodzi z Afryki, z Zambii. Od czterech lat przebywa w Polsce, odbywa formację salezjańską w Seminarium w Krakowie. Kl. Bwalya był na święta Narodzenia Pańskiego, po raz drugi będzie wśród nas, spędzi z nami Święta. W Wielki Czwartek odwiedzi nas również kl. Jan Maszewski, który niedawno przyjął posługę lektoratu w naszym seminarium salezjańskim w Krakowie.
 1. Kancelaria parafialna w dniach od czwartku do piątku będzie nie czynna (Triduum).
 1. Dzieci i młodzież z naszego Oratorium rozprowadzają przed kościołem palemki własnoręcznie przygotowane. Ofiary za nie zebrane zostaną wykorzystane na rzecz podopiecznych Oratorium oraz na jego przyszłą rozbudowę.
 1. W Wielką Sobotę na placu przed wiatą u naszych ministrantów będzie można zaopatrzyć się  w wodę święconą, którą warto mieć w domu. Zebrane wtedy ofiary zostaną przeznaczone na cele ministranckie. Serdecznie dziękujemy.
 1. Dzisiaj o godz. 17.00 będzie kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 1. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na Wieczoru Uwielbienia, na godz. 19.00 do parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie. Organizatorzy wieczoru: Zespół Artystycznie Szerzący Miłosierdzie zapraszają wraz z Proboszczem ks. Adamem Domańskim. To szansa, aby dobrze rozpocząć czas Wielkiego Tygodnia.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po katolicką prasę, paschaliki, dewocjonalia, oraz upominki religijne, rozważania Drogi Krzyżowej, Biuletyn Parafialny.
Podziel się z innymi