“Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. “
 1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu – Laetare, czyli Niedziela Radości. Mija pół okresu liturgicznego Wielkiego Postu. Zamiast fioletowego ornatu ksiądz może odprawiać Mszę św. w różowym ornacie, teksty liturgiczne mówią nam o radości. Już niedługo nadejdzie największa radość Wielkiej Nocy – zmartwychwstanie Pana Jezusa.
 1. W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
  W piątek 15 marca po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w Kancelarii.
 1. Konferencja Episkopatu Polski zachęca wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce do Nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki w dniach 16-24 marca. Po każdej Mszy św. będziemy polecać Bogu te intencje.
 1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na trzy Spotkania przygotowujące nas do owocnego przeżycia tego okresu. Na Drogę Krzyżową w piątek, na Liturgię Godzin w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 (Jutrznia i Godzina czytań) oraz Gorzkie Żale w niedzielę. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 1. 21 lutego br. w nocy spłonął doszczętnie dom pani Agnieszki Michalskiej w Budach Zosina w gminie Jaktorów, w parafii Międzyborów. Straciła cały dorobek swojego życia i dom w który włożyła całe serce i mnóstwo pracy. Poszkodowaną rodzinę wspiera Parafia Międzyborów, najbliżsi, przyjaciele. Będzie można wesprzeć panią Agnieszkę wraz z jej rodziną dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem. Rodzina składa serdeczne Bóg Zapłać.
 1. W przyszłą niedziele, 17 marca rozpoczniemy rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. To czas szczególny dla każdego z nas, czas przygotowania serca na najważniejsze wydarzenia zbawcze. Głosić je będzie ks. Paweł Rudnicki SDB z Warszawy oraz ks. Jarosław Stasiński SDB z Łodzi. Szczegółowy plan przedstawimy w przyszłą niedzielę.
 1. Pragnę serdecznie podziękować p. Marcie Glizia za ofiarowanie na rzecz dzieci potrzebujących, wielu artykułów spożywczych, a przede wszystkim mleka oraz innych wartościowych rzeczy do spożycia dla dzieci. Bóg zapłać.
 1. Wspólnota ‘Józef’, działająca przy naszej parafii – czyli Męska Formacja Duchowa – zaprasza mężczyzn na cykl comiesięcznych spotkań pod hasłem “Męski trening duchowy”. Spotkania będą odbywać się w każdy drugi czwartek miesiąca. Pierwsze Spotkanie w najbliższy czwartek, 14 marca, rozpoczęcie Eucharystią o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy.
 1. Komunikat z Nuncjatury z dn. 09.03.2024 r. (bp. Andrzej Dziuba).
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, oraz upominki religijne, rozważania Drogi Krzyżowej, Biuletyn Parafialny.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostały odprowadzone na wieczny spoczynek:
  Krystyna Morozik, lat 67, ul. Girarda
  Kunegunda Malicka, lat 81, ul. Piękna
  Polećmy zmarłe Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
Podziel się z innymi