“Słowo Boże nieustannie przypomina nam o miłosiernej miłości Ojca,
który prosi swoje dzieci, aby żyły w miłości…”
(Aperuit illis)
 1. Dzisiaj 3 niedziela zwykła, decyzją papieża Franciszka od 2020 roku obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Pragniemy przez tą Niedzielę pogłębić w sobie świadomość znaczenia Pisma Świętego w naszym życiu, a szczególnie w liturgii. Abyśmy pamiętali, że nie tylko należy czytać Pismo Święte, ale żyć Słowem Bożym na co dzień.
 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu
  22 stycznia – pon. – wspomnienie bł. Laury Vicunii, dziewicy, wychowanki CMW
  24 stycznia – środa – święto św. Franciszka Salezego, biskupa, doktora Kościoła, patrona naszego Zgromadzenia Salezjańskiego. Tego dnia oddamy również Hołd Matce Bożej z racji 24 dnia miesiąca.
  25 stycznia – czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła
  26 stycznia – piątek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów

  W przyszłą niedzielę, 28 stycznia będziemy przeżywali w naszej parafii Uroczystość ku czci św. Jana Bosko, wychowawcy i patrona młodzieży, założyciela Towarzystwa Salezjańskiego. Kazania okolicznościowe wygłosi ks. Dariusz Husak SDB z Łodzi.

  Jutro, 22 stycznia rozpoczniemy nowennę przed uroczystością ks. Bosko,będziemy ją odmawiać przed błogosławieństwem na Mszy św. o godz. 18.00.
 1. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie. Rozkład kolędy na najbliższy tydzień:
  22 stycznia, poniedziałek: Froehlich 3, Popiełuszki 8 ; F. Nila 9, 11, 20, 22, 24, 26
  23 stycznia, wtorek: Gen. F. Nila 13, 28, 30 ; Girarda 2, 7
  24 stycznia, środa: Girarda 1, 3, 4, 6, 9
  25 stycznia, czwartek: Girarda 11, 14, 16
  26 stycznia, piątek: Girarda 8, 13, 15 ; Zielińskiej 10, 12
  27 stycznia, sobota: Kilińskiego; Zielińskiej – domki; Dziekańska; Żytnia; Tulipanowa; Konwaliowa; Pszeniczna; Pileckiego; Glebowa; Wiolinowa; Miodowa – domki, bloki; Skrowaczewskiego; Spółdzielcza; Kamienna; Strzelecka; Działkowa Kwiatowa; Gdańska; Popiełuszki, Salezjańska; 1 Maja; Łąkowa
 1. W styczniu Kancelaria parafialna ze względu na Kolędę czynna tylko po Mszach św. (od wtorku do niedzieli).
 1. Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie zaprasza na wieczornicę patriotyczną z okazji 161 rocznicy Powstania Styczniowego, dziś 21 stycznia o godz. 16.00. W ramach wydarzenia odbędzie się Koncert pieśni patriotycznych Scholii Męskiej, wykład historyczny o Powstaniu Styczniowym oraz prezentacja wystawy okolicznościowej. Wstęp wolny.
 1. Lucjan Krzysztof Chrzanowski Prezydent Miasta Żyrardowa oraz nasza Parafia pw. św. Cyryla i Metodego serdecznie zapraszają na koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Justyny Królak z zespołem, dzisiaj o godz. 19:00 w naszym kościele. Po koncercie będzie prowadzona zbiórka przez Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy na rzecz budowy Hospicjum w Żyrardowie. Zachęcamy do udziału we wspólnym kolędowaniu oraz wsparcia szczytnej idei.
 1. Kiosk parafialny oferuje: katolicką prasę, dewocjonalia, komplety kolędowe, kalendarze oraz nowy Biuletyn Parafialny z rozkładem Kolędy.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
  Lena Posmyk, lat 91, ul. Girarda
  Eryk Mikołaj Bocheński, lat 23, ul. Gen. F. Nila
  Wanda Dwórska, lat 85, ul. Spółdzielcza
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
Podziel się z innymi