„Jestem służebnicą Pana; niech mi się stanie według twego słowa”.
 1. Przeżywamy IV niedzielę Adwentu. Dzisiaj wieczorem, w wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu charakter religijny. Zapalmy świecę, odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, pomódlmy się, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia łamiąc się opłatkiem. Przeprośmy się za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku, ale też podziękujmy sobie za cały miniony czas.
 1. Dzieci i młodzież z Oratorium zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez nich w naszym Oratorium. Stoiska kiermaszowe znajdziemy przed kancelarią. Jest jeszcze sianko, świece i opłatek wigilijny.
 1. Pasterka będzie odprawiona o godz. 21.00 i 24.00.Na godz. 21.00 zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami i tych, którym trudno będzie przyjść na godz. 24. O godz. 20.30 odśpiewamy ostatni dzień nowenny przed Bożym Narodzeniem. O godz. 23.30, Schola Męska zaśpiewa Kolędy.
 1. Jutro pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano podobnie i w drugi dzień świąt, w święto św. Szczepana, męczennika Uroczystość Narodzenia Pańskiego przedłużamy do oktawy, która trwa do 1 stycznia. W tygodniu obchodzimy:
  27 grudnia – środa – święto św. Jana apostoła i ewangelisty (poświęcenie wina)
  28 grudnia – czwartek – święto Młodzianków męczenników
  30 grudnia – sobota – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzień szczególnych modlitw za nasze rodziny oraz odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Jest to równieżŚwięto patronalne Domowego Kościoła.
 1. W tym roku Kolędę rozpoczniemy po Nowym Roku, 2 stycznia, we wtorek. Rozkład podamy w Ogłoszeniach parafialnych za tydzień.
 1. Dziękujmy naszym Dobrodziejom za wystrój naszego kościoła, który zachęca nas do modlitwy. Szczególnie, p. Janowi Ciołkowi z Holender Baranowskich, oraz innym osobom, którzy ofiarowali nam choinki. Wystrój i dekoracje natomiast były dziełem, Mieczysławy Kuleszy, Małgorzaty Brzyckiej, Bogumiły, Edwarda Karwata, Andrzeja, Henryka Młynarczyk i ks. Sławomira. W imieniu nas wszystkich składam im serdeczne Bóg zapłać.
 1. Nasza Schola Męska, w czasie dzisiejszej Pasterki o godz. 24.00 będzie obchodzić swoją 25 rocznicę powstania. Po raz pierwszy zaśpiewała w 1998 roku, właśnie na uroczystość Bożego Narodzenia, na Pasterce. Prowadzi i dyryguje nią od początku pan Andrzej Słojewski, tata ks. Michała Słojewskiego, salezjanina. Jesteśmy im wdzięczni za ich śpiew, występy, dyspozycyjność jaką okazują dla naszej parafii. Dziękujemy, gratulujemy Jubileuszu i życzymy dalszego rozwoju. Zachęcamy mężczyzn, aby przyłączyć się do wspólnego śpiewania.
 1. Na czas Świąt przyjeżdża do naszej Wspólnoty kl. Bwalya Kasonde, który pochodzi z Afryki. Od czterech lat przebywa w Polsce, odbywa formację salezjańską w Seminarium w Krakowie. Razem z nami spędzi Święta.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
  Józef Pawlak, lat 84, ul. Gen. F. Nila
  Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
Podziel się z innymi