«Oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą;
on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni:
Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki»
 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

Trwamy w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Syna Bożego. Razem z Maryją wsłuchujemy się w Słowo Boże. Zapraszamy na Roraty – od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Po Mszy Roratniej zapraszamy na kawę i adwentowe śniadanko. Zadbamy aby dzieci zdążyły do szkoły, a dorośli do pracy.

13 grudnia – środa – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Po Mszy św. wieczornej Lectio Divina
14 grudnia – czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana, Doktora K-ła
15 grudnia – piątek – po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
16 grudnia – sobota – przed Mszą św. o godz. 17.30 rozpoczniemy nowennę przed Bożym Narodzeniem, aby jak najlepiej przygotować się na narodzenie Chrystusa

 1. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia zapraszamy na Msze św. imieninową ks. Proboszcza Dariusza Kozłowskiego. Solenizant będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 10.30.
 1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele – Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zachęcamy aby wesprzeć to dzieło, nasi ministranci będą zbierać ofiary do puszek.
 1. Zachęcamy aby nabywać opłatki świąteczne na stół wigilijny, są dostępne w sklepiku, zakrystii i kancelarii. Są również świece wigilijne Caritas, duże i małe. Ministranci przygotowali sianko pod obrus wigilijny.
 1. Do 29 grudnia br., zapraszamy Parafian do wzięcia udziału w świątecznej zbiórce „Paczuszka dla Maluszka”, organizowaną przez Fundację Małych Stópek. Jej misją jest ochrona ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Dary zebrane w naszej parafii przekazane zostaną do Domu Samotnej Matki w Chyliczkach k. Piaseczna. Potrzeby to między innymi: pieluchy, chusteczki higieniczne oraz inne środki czystości. Więcej szczegółów na plakatach przy kościele oraz na “paczuszkowych” bombkach.
 1. Dzisiaj przy wyjściu z Kościoła i w sklepiku można nabyć śpiewniki „Kolędy i Pastorałki” ubogacone myślami Matki Teresy i Ojca Pio. Śpiewniki rozprowadzają Wolontariusze ze Stowarzyszenia „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy. Dobrowolną ofiarę można złożyć do puszki lub przez terminal płatniczy. Dochód z Akcji w całości przeznaczony na budowę Żyrardowskiego Hospicjum.
 1. Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza mieszkańców do skorzystania z bezpłatnych badań w kierunku profilaktyki chorób nowotworowych. Finansowane z budżetu Miasta Żyrardowa pakiety badań onkologicznych skierowana są do kobiet i mężczyzn z uzasadnionym podejrzeniem procesu nowotworowego, jak również do mieszkańców, którzy są w trakcie diagnozowania procesu nowotworowego lub monitorowania wznowy nowotworu. Osoby zainteresowane wykonaniem takich badań, prosimy o kontakt z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Żyrardowa, który mieści się przy ulicy Mireckiego 56. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do środy. Wygłosi je ks. Szymon Mastalerz SDB z Czerwińska. Ks. Szymon jest odpowiedzialny w naszej inspektorii za sprawy młodzieżowe. Zachęcamy aby trwać w tym czasie rekolekcyjnym na modlitwie i w radości oczekując przyjścia Syna Bożego.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Są nowe kalendarze salezjańskie, kieszonkowe i ścienne na rok 2023. Zachęcamy do zabrania ze sobą Biuletynu Parafialnego.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
  Edward Mirecki, lat 72, ul. Skrowaczewskiego
  Robert Gołyński, lat 63, ul. Działkowa
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
Podziel się z innymi