“Ty, Panie, jesteś naszym Ojcem, Odkupiciel nasz – to Twoje imię odwieczne.
Czemu, o Panie, dozwalasz nam błądzić z dala od Twoich dróg,
tak iż serca nasza stają się nieczułe na bojaźń przed Tobą?”
 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny, wkraczamy w ADWENT, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Syna Bożego.

W Adwencie zapraszamy na Roraty – od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Roraty, to adwentowe oczekiwanie wraz z Maryją na narodziny Zbawiciela, okazja, by wsłuchać się jak Maryja w Boże Słowo, aby umacniać naszą przyjaźń z Bogiem i najbliższymi. Po Mszy Roratniej zapraszamy na herbatę, kawę, napoje i adwentowe śniadanko. Zadbamy aby młodzi zdążyli na naukę, a dorośli do pracy.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej – posługa modlitwą wstawienniczą.

5 grudnia – wtorek – wspomnienie bł. Filipa Rinaldiego SDB, kapłana
6 grudnia – środa – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, po Mszy św. wieczornej Lectio Divina
7 grudnia – czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa, doktora Kościoła
8 grudnia – piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz Godzina Łaski, dodatkowa Msza św. o godz. 11.00 (trwamy w nowennie).

W I czwartek miesiąca zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów i ich rodziców na Mszę św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii oraz wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu.

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. z racji I niedzieli Adwentu poświęcamy opłatki świąteczne na stół wigilijny. Będą dostępne w sklepiku, zakrystii i kancelarii. Przywieźliśmy je od ss. Bernardynek z Łowicza. Są również świece wigilijne Caritas.
 1. W dniach od 3 do 29 grudnia br., chcemy zaprosić wszystkich Parafian do wzięcia udziału w ogólnopolskiej świątecznej zbiórce „Paczuszka dla Maluszka”, organizowaną przez Fundację Małych Stópek. Fundacja powstała w 2012 roku. Jej misją jest ochrona ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Dary zebrane w naszej parafii przekazane zostaną do Domu Samotnej Matki w Chyliczkach k. Piaseczna. Potrzeby dwanaściorga dzieci w wieku 2-3 lata oraz ich mam to między innymi: pieluchy, chusteczki higieniczne oraz inne środki czystości. Więcej szczegółów na plakatach przy kościele oraz na “paczuszkowych” bombkach. W imieniu Fundacji oraz DSM Chyliczki, z góry dziękujemy za okazane dobro – Koordynatorzy.
 1. W najbliższą sobotę 09.12.2023 zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na Mszę św. roratnią o godz.7.00 a bezpośrednio po niej na spotkanie i śniadanie.
 1. We wszystkie niedziele adwentu nasi ministranci rozprowadzają przed kościołem przygotowane przez nich sianko na stół wigilijny. Dziękujemy za wsparcie ich swoją ofiarą.
 1. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.45, w kościele Matki Bożej Pocieszenia odbędzie się „Koncert Adwentowy na Obój i Organy” w wykonaniu p. Natalii Kok i p. Zbigniewa Słowika. Wstęp wolny.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Są nowe kalendarze salezjańskie, kieszonkowe i ścienne na rok 2023. Zachęcamy do zabrania ze sobą Biuletynu Parafialnego.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
  Tadeusz Jakubowski, lat 73, ul. Gdańskiej
  Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
Podziel się z innymi