„Zapewniam was: Celnicy i nierządnice wejdą przed wami do królestwa Bożego.
Bo przyszedł do was Jan, postępując sprawiedliwie, a nie uwierzyliście mu.
Uwierzyli mu zaś celnicy i nierządnice…”
(Mt 21, 31-32)
 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

Jeszcze dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00, drugie spotkanie w ramach Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy Życia w Duchu Świętym. Zapraszamy.

2 października – poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
4 października – środa – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
5 października – czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
7 października – sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

W sobotę 7 października o godz. 12.30, bp. Wojciech Osial udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Zapraszamy rodziców, chrzestnych, dziadków na tę uroczystość, najbliższych. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania przez cały tydzień oraz w czasie adoracji w piątek od godz. 18.45 do 19.30.

 1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy wszystkich na tę modlitwę, szczególnie dzieci z rodzicami, codziennie o godz. 17.30. Będziemy odmawiać ją wspólnie, zachęcamy też osobiście do praktykowania tej wspaniałej modlitwy w czasie której rozważa się tajemnice życia Chrystusa i Maryi.
 1. Jutro w I poniedziałek miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 – posługa modlitwą wstawienniczą. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną uzdrowienia ducha i ciała.
 1. W środę 4 października zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Lectio Divina.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów i ich rodziców, będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii oraz wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu.

W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź w kościele dla dzieci w piątek od godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00, różaniec o 17.30. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się za zmarłych polecanych w Wypominkach.

W sobotę nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00.

 1. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do zapisywania dzieci na I Komunię świętą w maju przyszłego roku. Deklaracje są wysłane do rodziców na skrzynki pocztowe mailowe. Należy je wypełnić, wydrukować i dostarczyć do Kancelarii. Dzisiaj II Spotkanie wspólne dwóch grup na Mszy św. o godz. 12.00 i poświęcenie i wręczenie różańców.
 1. W tym tygodniu (od wtorku do piątku) zapraszamy do kancelarii parafialnej młodzież z klas ósmych szkoły podstawowej, aby się zapisać na roczne przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w 2024 r.
 1. Ogłoszenie Stowarzyszenia „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy: W związku ze Światowym Dniem Hospicjów i Opieki Paliatywnej w następną niedzielę 8 października będzie można wesprzeć finansowo budujące się Hospicjum w Żyrardowie. Zbiórki będą odbywać się po mszach świętych we wszystkich kościołach Żyrardowa i okolic, a także na Placu Budowy. W niedzielę 8.10.2023 r. o godz. 15.00 zapraszamy na Plac Budowy u zbiegu ulic Kanałowej i Opolskiej, gdziepo wspólnejmodlitwie będzie okazja do zwiedzania budowanego Hospicjum.
 1. Starosta Powiatu Żyrardowskiego Krzysztof Dziwisz serdecznie zaprasza do udziału w II Edycji Konkursu Plastycznego: Św. Jan Paweł II – Nasz Przyjaciel. Udział mogą wziąć wszyscy: dzieci, młodzież i seniorzy. Termin składania prac plastycznych do 10 października b.r. do wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Żyrardowie, ul. Limanowskiego 45, pokój 213. Regulamin udziału znajduje się w naszej gablocie parafialnej i na stronie internetowej Powiatu Żyrardowskiego. Autorzy najładniejszych prac zostaną nagrodzeni.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Jest nowy kalendarz diecezjalny na rok 2024 oraz Gość Niedzielny Extra – Matka uczniów. Zachęcamy do zabrania ze sobą Biuletynu Parafialnego.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
  Jerzy Reluga, lat 73,
  Celina Gutman, lat 83, ul. Nietrzebki
  Grzegorz Osuchowski, lat 69, Nowe Kozłowice
  Joanna Pruszyńska-Nowińska, lat 81, ul. Kapt. Pałaca
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
Podziel się z innymi