«Przyjacielu! Nie krzywdzę cię. Czy nie umówiłeś się ze mną o jednego denara?
Weź więc swoją zapłatę i odejdź. Chcę też zapłacić temu ostatniemu tyle samo, co tobie.
Czy nie mogę uczynić ze swoją własnością tego, co chcę?
Dlaczego patrzysz zazdrosnym okiem na to, że jestem dobry?»
(Mt 20, 13-15)
  1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

Jeszcze dzisiaj po wieczornej Mszy św. oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych i będziemy się modlić w intencjach polecanych w nowennie. Po Hołdzie o godz. 19.00, Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia w Duchu Świętym.

27 września – środa – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
28 września – czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
29 września – piątek – święto świętych Archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała
30 września – sobota – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera, doktora Kościoła

W sobotę 30 września po Mszy św. wieczornej w intencji Dobrodziejów naszego dzieła odprawimy nabożeństwo ku czci św. Jana Bosko. W każdy ostatni dzień miesiąca modlimy się wspólnie przed obrazem naszego Ojca i Nauczyciela młodzieży.

  1. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy wszystkich na tę modlitwę, codziennie o godz. 17.30. Będziemy odmawiać ją wspólnie, zachęcamy też osobiście do praktykowania tej wspaniałej modlitwy tajemnic życia Chrystusa i Maryi.
  1. W najbliższy czwartek o godz. 16.00 zapraszamy do Kancelarii, otwieramy Księgę intencji na 2024 r. Zachęcam, aby napisać na kartce intencje i propozycję dnia.
  1. Tydzień temu o godz. 12.00 na Mszy św. dziękowaliśmy Bogu za 30 lat naszej, Salezjańskiej obecności w Żyrardowie. Dziękujemy za obecność władzom samorządowym, dar 4 białych ornatów oraz ampułki ze Starostwa dla Parafii. Wszystkim sympatykom naszego dzieła i całym rodzinom z dziećmi, które uczestniczyły w zabawie. Szczególne serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy mieli swój udział w organizacji Festynu: Animatorom, młodzieży oraz osobom dorosłym z różnych grup parafialnych lub indywidualnie pomagającym. Wielu z nich od lat wspiera nasze rodzinne Festyny. Dziękujemy każdemu, kto przyniósł ciasto i inne słodkości do kawiarenki. Dziękujemy również wspierającym i obecnym instytucjom i sponsorom. Na samym Festynie dużo radości przysporzyły dzieciom stanowiska przygotowane przez Policję i Ochotniczą Straż Pożarną z Żyrardowa. Wszystkim serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać.
  1. Zapraszamy do udziału w służbie ministranckiej chłopców, którzy chcą w ten sposób służyć Panu Bogu. Zbiórki dla kandydatów na ministrantów są w poniedziałki o godz. 17.00. Na zbiórki wchodzimy przez wejście do Oratorium.
  1. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do zapisywania dzieci na I Komunię świętą w maju przyszłego roku. Deklaracje będą wysłane do rodziców na skrzynki pocztowe mailowe. Należy je wypełnić, wydrukować i dostarczyć do Kancelarii. Dzisiaj I Spotkanie wspólne dwóch grup na Mszy św. o godz. 12.00 i wręczenie Dzienniczków.
  1. Starosta Powiatu Żyrardowskiego p. Krzysztof Dziwisz serdecznie zaprasza na koncert „Żeby Polska była Polską” w wykonaniu Jana Pietrzaka, który odbędzie się 29 września, w piątek w Hali sportowej „Elektryk” przy Zespole Szkół nr 1 w Żyrardowie o godz. 18.00. Oprawę wokalną w niektórych utworach będzie miała nasza Męska Schola z parafii pod dyrekcją p. Andrzeja Słojewskiego. Wstęp bezpłatny.
  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po kartki, książki i prasę katolicką, nowy kalendarz diecezjalny na rok 2024. Zachęcamy do zabrania ze sobą Biuletynu Parafialnego.
  1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:

Jan Polański, lat 67, ul. 1 Maja
Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Podziel się z innymi