Piotr wyszedł z łodzi i krocząc po wodzie, podszedł do Jezusa.
Lecz na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: «Panie, ratuj mnie!».
      Jezus natychmiast wyciągnął rękę i chwycił go, mówiąc: «Czemu zwątpiłeś, człowiecze małej wiary?».
 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  14 sierpnia – poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana, męczennika
  15 sierpnia – wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja została z ciałem i duszą wzięta do nieba. Obchody upamiętniające to wydarzenie miały miejsce już na początku V wieku, a święto to było nazywane Zaśnięciem Bogurodzicy. Uroczystość ta w tradycji ludowej nazywana jest również świętem Matki Bożej Zielnej. Na każdej Mszy św. błogosławimy zioła i kwiaty. Co roku w wielu regionach Polski odbywają się dożynki, a rzesza pielgrzymów zmierza na Jasną Górą, aby właśnie w ten szczególny dzień być u stóp Matki Bożej Królowej Polski.
  Porządek Mszy św. 15 sierpnia: godz. 7.00; 9.00; 10.30; 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.00 i 20.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Przyjmujemy prośby i dziękczynienia w Kancelarii i zakrystii.
  W środę adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00
  17 sierpnia – czwartek – wspomnienie św. Jacka, kapłana
 1. Jutro wchodzi na Jasną Górę 28 Łowicka Piesza Pielgrzymka. Nasza grupa pomarańczowa zanosiła w modlitwie i pielgrzymim trudzie, do Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski całą naszą wspólnotę parafialną oraz zebrane intencje modlitewne polecali w czasie pielgrzymowania.
 1. Już drugi tydzień trwa malowanie naszego kościoła. Została już pomalowana pierwsza i druga część świątyni. Będą jeszcze w przyszłym tygodniu nanoszone poprawki i uzupełnienia. Pożyczyliśmy specjalną, elektryczną maszynę do polerowania posadzki, szczególnie pod ławkami. Przepraszamy za wszelkie trudności i niedogodności, prosimy Was Drodzy o wyrozumiałość w tym czasie malowania. Dziękujemy za złożone ofiary na malowanie kościoła, jak również za pomoc w sprzątaniu kościoła paniom, które zostały w czwartek i panom ze Wspólnoty św. Józefa.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki, kartki na różne okazje.
Podziel się z innymi