“Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba oraz brata jego, Jana, i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno.
Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło.”
 1. Dzisiaj, 6 sierpnia obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Chrystus wobec apostołów dokonuje na górze Tabor przemiany i ukazuje inną rzeczywistość, niebiańską. Apostołowie poznają Syna Bożego i chcą być tam stale – „dobrze, że tu jesteśmy”. Chrystus przemienił się na ich oczach, aby w dniach próby ich wiara w Niego nie zachwiała się.
 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  8 sierpnia – wtorek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  9 sierpnia – środa – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy. W środę adoracji Najśw. Sakramentu nie będzie.
  10 sierpnia – czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  11 sierpnia – piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy
 1. Dzisiaj rano, wyruszyła z katedry łowickiej 28 Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę. Nasza salezjańska Grupa Pomarańczowa zanosi w modlitwie i pielgrzymim trudzie przed Oblicze  Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski całą naszą wspólnotę parafialną. Zebrane intencje modlitewne polecają w czasie pielgrzymowania oraz na Jasnej Górze. Można jeszcze zapisać się jako Pielgrzym Duchowy, aby podejmując codzienną modlitwę i rozważania, wspólnie przeżyć pielgrzymie rekolekcje. Pielgrzymi serdecznie dziękują za złożone tydzień temu ofiary na rzecz pielgrzymowania – 1956 zł.
 1. We wtorek do naszej wspólnoty zakonnej przybył ks. Andrzej Hołownia SDB, aby pomagać w duszpasterstwie parafialnym i sprawach ekonomicznych. Ks. Andrzej posługiwał ostatnio w naszej Bursie Salezjańskiej w Warszawie, wcześniej pełnił funkcję ekonoma inspektorialnego. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa, dobrej i owocnej pracy w naszej wspólnocie parafialnej oraz wszelkiej życzliwości.
 1. Od poniedziałku trwa malowanie naszego kościoła. Została już pomalowana pierwsza część świątyni. Przepraszamy za wszelkie trudności i niedogodności, prosimy Was Drodzy o wyrozumiałość w tym czasie malowania.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki, kartki na różne okazje.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Ewa Wiesława Koziarska, lat 69, ul. Nietrzebki
Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..

Podziel się z innymi