1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  22 lipca – sobota – święto św. Marii Magdaleny
  Od wczoraj trwamy w nowennie do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo.
 1. Serdecznie zapraszamy do udziału: w XXVIII Łowickiej Pieszej Pielgrzymce Młodzieżowej – do grupy salezjańskiej, pomarańczowej. Myślą przewodnią pielgrzymowania na Jasną Górę w tym roku są słowa „Postawy (podstawy) wiary” w dniach 6-14 sierpnia. Czytamy List ks. biskupa.
 1. Koło Przyjaciół Radia Maryja w Żyrardowie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Żyrardowa oraz okolicznych miejscowości na  jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu na  15. Dziękczynienie w Rodzinie Radia Maryja. Wyjazd w sobotę dnia 5 sierpnia 2023 r. o godz. 7.00 rano. Zapisy w parafii Św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie w kiosku parafialnym w każdą sobotę i niedzielę po Mszach św. wieczornych. Więcej szczegółowych informacji na plakatach w gablotach.
 1. Tydzień temu gościliśmy w naszej parafii o. Jeremiasza z Ukrainy, który pracuje w Centrum Uchodźców z Ukrainy. Głosił do nas słowo. Dzięki życzliwości naszych parafian zebrał na potrzeby dotkniętych wojną 6.319 zł. O. Jeremiasz składa serdeczne Bóg zapłać.
 1. W przyszłą niedzielę 23 lipca za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne podróże dla wszystkich. Będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Po każdej Mszy św. w niedzielę będzie poświęcenie pojazdów oraz modlitwa w intencji kierowców.
 1. Dwa lata temu Papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który jest obchodzony w całym Kościele co roku w czwartą niedzielę lipca, w pobliżu wspomnienia świętych Joachima i Anny, „dziadków” Jezusa. To ważne, aby dziadkowie spotykali wnuków, a wnuki spotykały się z dziadkami”. W tym roku wypada to w najbliższą niedzielę 23 lipca.
 1. W czasie wakacyjnym nastąpią pewne zmiany w funkcjonowaniu naszej parafii

W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Natomiast dodatkowa Msza św. będzie o godz. 20.00. Kancelaria parafialna w tygodniu czynna będzie we wtorek i piątek: 16.00 – 17.30, w niedzielę po Mszach św. Kiosk parafialny czynny będzie tylko w sobotę i niedzielę.

 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki, kartki na różne okazje.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
Czesław Józef Karaś, lat 82, ul. Skrowaczewskiego
Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..

Podziel się z innymi