1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

28 czerwca – środa – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę o godz. 17.00.
29 czerwca – czwartek – uroczystość Apostołów Piotra i Pawła
30 czerwca – piątek – Msza św. w intencji Dobrodziejów dzieła Salezjańskiego w Żyrardowie i nabożeństwo do ks. Bosko.
1 lipca – I sobota miesiąca – nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 19.00.

  1. W piątek kończymy nabożeństwo do Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które odprawialiśmy przez cały czerwiec. Pamiętajmy i propagujmy w naszej pobożności kult Serca Bożego.
  1. W dniach od 1 do 5 sierpnia Oratorium organizuje wakacyjną 5-dniową wycieczkę do Warszawy (Muzeum Powstania Warszawskiego), Częstochowy (Jasna Góra), Oświęcimia (Auschwitz), Krakowa i Energylandii. Zapraszamy młodzież w wieku od 14 do 19 lat. Koszt 400 zł. Zapisy u ks. Łukasza osobiście lub mailowo: oratorium.salezjanie.zyrardow@gmail.com
  1. Zbliża się czas pielgrzymkowy. Serdecznie zapraszamy do udziału: w XXVIII Łowickiej Pieszej Pielgrzymce Młodzieżowej – oczywiście w grupie salezjańskiej – pomarańczowej. W dniu dzisiejszym – 25 czerwca – o godz. 19.15, zapraszamy na krótkie spotkanie przedpielgrzymkowe wszystkich zainteresowanych – spotkanie odbędzie się pod wiatą oratoryjną. Zapraszamy również na XXXIII Międzynarodową Pielgrzymkę Pieszą Suwałki – Wilno. Termin od 15 do 24 lipca br. Zapisy trwają już od 19 czerwca. Szczegółowe informacje na plakatach oraz stronie internetowej: www.suwalki-wilno.salezjanie.pl.
  1. W czasie wakacyjnym nastąpią pewne zmiany w funkcjonowaniu naszej parafii.

W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Natomiast dodatkowa Msza św. będzie o godz. 20.00. Kancelaria parafialna w tygodniu czynna będzie we wtorek i piątek: 16.00 – 17.30, w niedzielę po Mszy św.
Kiosk parafialny czynny będzie tylko w sobotę i niedzielę.

  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki, kartki na różne okazje, Biuletyn Parafialny.
Podziel się z innymi