1. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – jedno z najważniejszych liturgicznych uroczystości obchodzonych ku czci Trójcy Świętej: Boga Ojca, Syna – Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego. Przypada na niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego.
 1. 8 czerwca – czwartekuroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 9.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii i prosić o błogosławieństwo dla Kościoła, naszej Ojczyzny i naszej parafii. Procesja przejdzie ulicami: Salezjańską, I. Zielińskiej, Kap. Pałaca, Kacperską, Fieldorfa-Nila, I. Zielińskiej i Salezjańską. Zapraszamy do przygotowania ołtarzy, orszaku procesyjnego, do udziału ministrantów, bielanki do sypania kwiatków, dzieci rocznicowe, grupy i wspólnoty parafialne oraz strażaków z OSP Nowe Kozłowice.

Dzieci rocznicowe z I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek na nabożeństwo i spowiedź o godz. 16.30.

 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  5 czerwca – poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa, męczennika
  Po Mszy św. wieczornej – modlitwa wstawiennicza
  6 czerwca – wtorek – wspomnienie św. Norberta, biskupa.
  W tym dniu swoje imieniny obchodzi p. Norbert Kościelniak – nasz organista. Życzymy mu łaski Bożej na każdy dzień, radości i opieki Matki Bożej Wspomożycielki.
  Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę o godz. 17.00. Również w środę zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Lectio Divina.
 1. Codziennie o godz. 17.30 oddajemy hołd Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz zapoznajemy się z treścią orędzia Serca Jezusowego. Po uroczystości Bożego Ciała zapraszamy od piątku na procesję z Najświętszym Sakramentem z okazji oktawy.
 1. Dzisiaj żegnamy z naszej parafii relikwie św. Artemidesa Zattiego, salezjanina, brata zakonnego. Były wystawione w kościele przez cały tydzień. Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo naszego brata zakonnego. W sklepiku mamy jeszcze książeczki o jego życiu i działalności na rzecz chorych i ubogich.
 1. Jeszcze dzisiaj, nasze Oratorium, we współpracy z innymi grupami i wieloma osobami, organizuje doroczny Festyn „Święto Młodości”, który rozpoczyna czas naszego świętowania 30-lecia pracy duszpasterskiej Salezjanów. Rozpoczniemy wspólną mszą św. o godz. 10.30. Bezpośrednio po niej zaczną się zabawy i wiele innych atrakcji, w tym koncerty muzyczne. Szczegóły na plakatach i Facebooku. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania. Na festynie będą prowadzone zapisy na półkolonie i kolonie letnie. Wszystkich chętnych parafian, zapraszamy do wspólnej zabawy, radości i jedności.
 1. Część młodzież oraz rodziny z dziećmi z naszej diecezji pragną wyjechać na Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z papieżem, które odbędą się w sierpniu tego roku. Zbierają i pozyskują fundusze na tą pielgrzymkę. Rozpoczęli akcję sprzedaży aniołów ozdobnych, które są produkowane przez kilku braci. Dzieci pomagały wykonać własnoręcznie tabliczkę/zawieszkę z gliny ceramicznej z napisem “DZIĘKUJEMY LIZBONA 2023”. Są do sprzedaży anioły w 3 rozmiarach. Dzisiaj będą na Festynie ze swoim stoiskiem.
 1. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca będzie przeprowadzona zbiórka w naszej parafii na operację dla chorego Mateuszka. Wnuczek p. Mirosławy od urodzenia choruje na artrogrypozę stawów. Choroba ta objawia się niedowładem kończyn górnych (brak możliwości poruszania stawami łokciowymi, nadgarstkami), przy tym schorzeniu występuje również zanik mięśni w kończynach górnych. Mateusz ma 14 lat, w ciągu swojego krótkiego życia przebył już cztery operacje. W imieniu Mateuszka, Jego rodziców, babcia prosi o wsparcie finansowe ludzi dobrego serca i pomoc w leczeniu.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki, kartki na różne okazje, Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Barbara Jankowska, lat 70, ul. Girarda
Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..

Podziel się z innymi