1. Jutro, w poniedziałek, 15 maja zawita do naszej parafii Obraz Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy. Obraz peregrynuje po Żyrardowie i nawiedza nasze parafie. W poniedziałek o godz. 19.00 przywitamy Obraz w naszej świątyni, posłuchamy konferencji p. Ewy na temat historii Obrazu i będziemy się modlić do godz. 21.00. Obraz będzie u nas od poniedziałku wieczora do środy, pożegnamy go o godz. 19.00 w środę wyjściem procesjonalnym ulicami naszej parafii. Program szczegółowy modlitw i pobytu Obrazu jest wywieszony w gablotach. Zachęcamy aby skorzystać z czasu nawiedzenia i przyjść na modlitwę w ciągu dnia. Od godz. 7.00 do 12.00 i od 15.00 do 21.00.

Jutro przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych połączoną z nabożeństwem majowym, nie będą czytane rozważania, ale nasze prośby i podziękowania.

16 maja – wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika, Patrona Polski

19 maja rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego

  1. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na Droga Światła po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00. Jest to nabożeństwo w okresie wielkanocnym. Inspiracją do jej powstania były freski z katakumb św. Kaliksta w Rzymie przedstawiające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, który przechodzi z ciemności do światła. Na 14 stacjach Drogi spotykamy Chrystusa Zmartwychwstałego, rozważając jego Zwycięstwo nad grzechem, śmiercią i Szatanem.
  1. Starosta naszego powiatu Pan Krzysztof Dziwisz ogłosił: konkurs wiedzy o bł. Stefanie Kardynale Wyszyńskim Prymasie Polski oraz konkurs plastyczny o św. Janie Pawle II. Nasza Parafia i Oratorium są partnerami w ich organizacji. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami konkursów, ponieważ pokazują, że nie są one trudne, a nawet bardzo ciekawe. Wstępne informacje o nich znajdziemy na plakatach, a szczegóły w Internecie.
  1. W najbliższy wtorek 16 maja zapraszamy na godz. 17.00 wszystkie dzieci i młodzież na godzinne czuwanie przy cudownym obrazie MB Łaskawej. Będą śpiewy, rozważania i litania. Zaproszenie kierujemy do osób należących do różnych grup przyparafialnych, jak też do wszystkich osób nigdzie nie zrzeszonych. Rodziców prosimy o przypomnienie i towarzyszenie swoim pociechom.
  1. W następną niedzielę 21.05.2023 o godz. 17.00 będzie kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Początek spotkania pod wiatą na boisku.
  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki I komunijne, kartki na różne okazje, Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Henryk Rogala, lat 81, ul. Skrowaczewskiego
Stanisława Jurczewska, l. 84, ul. Girarda
Helena Sadowska, lat 71, ul. Parkingowa
Zbigniew Kowalski, lat 66, ul. Parkingowa
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi