6 maja, w całej salezjańskiej rodzinie, jest Świętem Dominika Savio – patrona ministrantów. Z tej właśnie okazji nasi ministranci przeżyli wyjątkowy dzień. Wraz z opiekunem – księdzem Łukaszem Owsianko oraz panem Norbertem pojechali do Puszczy Mariańskiej – kolebki Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tutaj w 1673 r. św. ojciec Stanisław Papczyński powołał do życia pierwszy polski zakon męski. W tym wyjątkowym miejscu przeżyli Eucharystię i poznali trochę historii z ust brata Andrzeja – marianina, który był ich miejscowym przewodnikiem.
Podczas Mszy Świętej, Słowo Boże skierował do chłopców ks. Łukasz Dumiński – salezjanin z Czerwińska nad Wisłą, który spędził z ministrantami cały dzień.

Następnie rozpoczęła się część integracyjno-rekreacyjna w Żyrardowie. Najpierw rozegrali mecz piłki nożnej na hali “Elektryka”. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się “salezjańskim remisem”. Po meczu odbyła się rekreacja na terenie naszego Oratorium, gdzie był posiłek (kiełbaski z grilla) oraz inne formy integracji.

Podziel się z innymi