1. Na zakończenie Tygodnia Modlitw o Powołania do życia kapłańskiego i zakonnego gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Łukasza Dumińskiego SDB z Czerwińska, odpowiedzialnego w naszej inspektorii za animację powołaniowe. Głosi on do nas Słowo Boże i spotyka się z ministrantami w czasie całej niedzieli.
 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

8 maja – poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
13 maja – sobota – wspomnienie św. M.D. Mazzarello, założycielki Zgromadzenia SS. Salezjanek oraz wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej
15 maja – poniedziałek – nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, w Kancelarii przyjmujemy prośby i podziękowania

  1. Miesiąc maj w sposób szczególny dedykowany jest Matce Najświętszej. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe wraz z czytanką, odprawiamy je codziennie o godz. 17.30.
  1. Wczoraj rozpoczęliśmy I komunie święte dla uczniów klas III. Polecajmy Bogu naszych najmłodszych przyjmujących po raz pierwszy Chrystusa pod postacią chleba. Jeszcze dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. z udziałem dzieci I komunijnych, wręczenie obrazków pamiątkowych, od jutra Biały Tydzień (do piątku).
  1. W poniedziałek przyszłego tygodnia, 15 maja zawita do naszej parafii Obraz Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy. Obraz peregrynuje po Żyrardowie i nawiedza nasze parafie. W poniedziałek o godz. 19.00 przywitamy obraz w naszej świątyni, posłuchamy konferencji p. Ewy na temat historii Obrazu i będziemy się modlić do godz. 21.00. Obraz będzie u nas od poniedziałku wieczora do środy, pożegnamy go o godz. 19.00 w środę wyjściem procesjonalnym ulicami naszej parafii. Program modlitw i pobytu Obrazu przedstawimy w przyszłą niedzielę.
  1. W miniony piątek zaprosiliśmy panów akustyków od nagłośnienia kościołów o sprawdzenie słyszalności naszych kolumn i sprawności mikrofonów w kościele, szczególnie w drugiej jego części. Dodaliśmy do nagłośnienia sześć nowych głośników umieszczonych na filarach. Mamy nadzieję, że zaspokoi to w pełni słyszalność we wszystkich miejscach kościoła.
  1. W sobotę 20 maja organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Koszt 50 zł. Zainteresowanych zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po bliższe informacje.
  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki I komunijne, kartki na różne okazje, Biuletyn Parafialny.
  Podziel się z innymi