1. Dziś druga niedziela Wielkanocy – Święto Miłosierdzia Bożego. Przez dziewięć dni przygotowywaliśmy się do tego święta, aby jeszcze bardziej zaufać Bogu bogatemu w miłosierdzie.

Na godz. 15.00 zapraszamy dzisiaj na wspólną modlitwę w Godzinie Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy również dzisiaj Tydzień Miłosierdzia w kościele. Niech ten czas jeszcze bardziej przybliży nas do źródła miłości miłosiernej, naszego Boga.

 1. Wczoraj po Mszy św. wieczornej rozpoczęliśmy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy aby trwać na modlitwie razem z Maryją.
 1. W środę adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 17.00. O godz. 19.00 kolejne spotkanie biblijne z cyklu Lectio Divina.
 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na Caritas Diecezjalną z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
 1. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na ósme już spotkanie przed I Komunią świętą. Za tydzień 23 kwietnia w niedzielę na godz. 16.00, na Mszę św. i konferencje.
 1. Rocznica Komunii św. dla dzieci będzie 8 czerwca, w uroczystość Bożego Ciała, na Mszy św. o godz. 10.30.
 1. W przyszłym roku I komunia św. odbędzie się w dwóch terminach – sobota 11.05. i 25.05. 2024 r. Pierwszy termin godz. 10.00, Szkoła Nr 3, klasa 3A i Szkoła Nr 1, godz. 12.00, klasa 3B. Drugi termin godz. 10.00, klasy 3C i 3F, godz. 12.00, klasy 3D i 3E.
 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Droga Światła po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30. Jest to nabożeństwo okresu wielkanocnego, choć jeszcze mało znane. Powstało we Włoszech w 1988 roku w naszej rodzinie salezjańskiej. Będzie ono połączone z Wieczorem uwielbienia prowadzonym przez Schole młodzieżową. Na 14 stacjach Drogi Światła spotykamy Chrystusa Zmartwychwstałego, który ukazuje się swoim apostołom i tym, którzy go szukają.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki wielkanocne, Biuletyn Parafialny.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostały odprowadzone na wieczny spoczynek:
  Łucja Humeniuk, lat 90, ul. Kapt. Pałaca
  Elżbieta Zastawna, lat 74, ul. Nietrzebki
  Polećmy zmarłe Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..
Podziel się z innymi