1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu – Laetare, czyli Niedziela Radości. Mija pół okresu liturgicznego Wielkiego Postu. Zamiast fioletowego ornatu ksiądz odprawia Mszę św. w różowym ornacie, teksty liturgiczne mówią nam o radości. Już niedługo nadejdzie największa radość Wielkiej Nocy – zmartwychwstanie Pana Jezusa.
 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii p. Karola Domagałę, salezjanina, koadiutora wraz z młodzieżą i wychowawczynią z naszego Ośrodka Socjoterapii w Różanymstoku. Działalność tego Ośrodka jest skierowana do młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Pan Karol, jako psycholog dzieli się z nami swoim doświadczeniem wychowawcy i opiekuna. Po Mszy św., chłopcy na zewnątrz kościoła zbierają ofiary do puszek na zakup sprzętu cyrkowego i organizację wyjazdów charytatywnych na rzecz osób potrzebujących. Za wszelkie oznaki życzliwości serdeczne Bóg zapłać!
 1. Trwamy w nowennie do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. 24 marca Msza św. w intencjach polecanych w nowennie i hołd Wspomożycielce po Mszy św. o godz. 18.00.
 1. Jutro 20 marca, przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, wielkiego Opiekuna Jezusa, Maryi i Kościoła. Z tego względu miesiąc marzec w tradycji Kościoła jest poświęcony św. Józefowi. W tym roku w nowennie modliliśmy się szczególnie o pomoc dla współczesnych mężczyzn i ojców.
 1. Od 19 do 25 marca przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. W obronie życia modlitwa jest najważniejsza, a jednocześnie dostępna dla każdego. Kolejnym krokiem jest refleksja nad swoją postawą „za życiem”.
 1. W sobotę 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Matka Boża poczyna Jezusa pod swoim sercem. Dzień podejmowania Duchowej Adopcji dziecka poczętego, formularze duchowej adopcji będą na stoliku. Z okazji Dnia Świętości Życia, 25 marca o godz. 18.00 będziemy się modlić za matki, małżeństwa i rodziny, o Boże błogosławieństwo dla dziecka poczętego i szczęśliwe narodzenie, o otwarcie się na życie, o potomstwo dla tych, którzy oczekują na poczęcie dziecka.

W tym też dniu mija 1 rocznica śmierci ks. Stanisław Wójcika, będziemy modlić się za niego. Zapraszamy.

 1. Zapraszamy na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu w środę. Od godz. 17.00 do 18.00 wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Spróbujmy znaleźć czas na modlitwę, medytację, adorację.
 1. W przyszłą niedziele, 26 marca rozpoczniemy rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. To czas szczególny dla każdego z nas, czas przygotowania serca na najważniejsze wydarzenia zbawcze. Głosić je będzie ks. Piotr Kępa SDB z Lutomierska. Szczegółowy plan przedstawimy w przyszłą niedzielę.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, kartki świąteczne oraz upominki religijne.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
  Jadwiga Żurawska, lat 71, ul. F. Nila
  Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie
Podziel się z innymi