1. Dnia 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych (Wyklętych). Z tej okazji zaprosiliśmy na dzisiejszą niedzielę ks. Jarosława Wąsowicza SDB z kazaniami. Ks. Jarosław jest dr historii, publicystą, autorem książek o tematyce historycznej i salezjańskiej.
 2. We wtorek to ostatni dzień miesiąca lutego, Msza św. w intencji Dobrodziejów dzieła Salezjańskiego, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Bosko.
  Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę o godz. 17.00. Po Mszy św. kolejne spotkanie biblijne z cyklu Lectio Divina, o godz. 19.00.
  W piątek 3 marca o godz. 19.45 Spotkanie kandydatów do bierzmowania i rodziców.
  W najbliższa sobotę 4 marca przypada święto św. Kazimierza, królewicza, swoje imieniny obchodzi ks. Kazimierz Rzymowski. Msze św. imieninową będzie sprawował w sobotę o godz. 18.00, zapraszamy i zachęcamy do modlitwy za naszego solenizanta.
 3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na trzy Spotkania przygotowujące nas do owocnego przeżycia tego okresu. Na Drogę Krzyżową w piątek, na Liturgię Godzin w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 (Jutrznia i Godzina czytań) oraz Gorzkie Żale w niedzielę. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia ;
  godz. 17.00 z udziałem dzieci,
  godz. 18.45 dla ogółu wiernych ; godz. 20.00 z udziałem młodzieży
  W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15.
 4. W najbliższa sobotę4 marca o godz. 16.00, rozpoczniemy Kurs Przedmałżeński w pomieszczeniach oratoryjnych. Będzie to pierwsze Spotkanie, szczegółowe informacje i prowadzenie tego kursu organizuje ks. Sławomir.
 5. W zeszłą niedzielę zbieraliśmy ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zebraliśmy 5.261 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie. Pieniądze przekazaliśmy poszkodowanym przez Caritas Polska.
 6. Wtym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i I sobota miesiąca.
  W czwartek będziemy się modlić w intencji nowych powołań do kapłaństwa, zapraszamy ministrantów i rodziców. W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź w kościele dla dzieci w piątek od godz. 16.40, Msza św. o godz. 17.00, potem Droga Krzyżowa (wyjątkowo) o godz. 17.30. O godz. 18.00, na Mszy św. będziemy się modlić za polecanych w Wypominkach. Adoracji Najświętszego sakramentu nie będzie.
  W sobotę nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 19.00.
 7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, świece, oraz upominki religijne.
 8. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
  Barbara Wasilewska, lat 86, ul. Gen. F. Nila
  Bogdan Kamiński, lat 71, ul. Kapt. Pałaca
  Ryszard Berkowski, lat 69, ul. I. Zielińskiej
Podziel się z innymi