1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona czas Wielkiego Postu, okres przygotowania do wydarzeń paschalnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 17.00 (dla dzieci), 18.00 i 20.00. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości spożywania. Tego dnia winniśmy zjeść trzy posiłki, jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia. Natomiast post ilościowy (Środa Popielcowa i Wielki Piątek) obowiązuje od 18 do 60 roku życia.

Adoracji Najświętszego Sakramentu w Środę Popielcową nie będzie.

24 lutego – piątek – zakończenie nowenny i oddanie hołdu Maryi Wspomożycielce Wiernych po Mszy św. o godz. 18.00.
25 luty – sobota – wspomnienie św. Alojzego Versiglia i Kaliksta Caravario pierwszych męczenników salezjańskich

 1. W czasie Wielkiego Postu chcemy Was Drodzy zaprosić na trzy Spotkania przygotowujące nas do owocnego przeżycia tego okresu. Na Drogę Krzyżową w piątek, na Liturgię Godzin w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 (Jutrznia i Godzina czytań) oraz Gorzkie Żale w niedzielę.

W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia ;
godz. 17.00
z udziałem dzieci;
godz. 18.45 dla ogółu wiernych ;
godz. 20.00 z udziałem młodzieży

W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15.

 1. W drugą sobotę Wielkiego Postu – 4 marca o godz. 16.00, rozpoczniemy Kurs Przedmałżeński w pomieszczeniach oratoryjnych. Będzie to pierwsze Spotkanie, szczegółowe informacje i prowadzenie tego kursu organizuje ks. Sławomir.

 1. W zeszłą niedzielę Animatorzy naszego Oratorium zbierali ofiary do puszek. Zebrali 2900 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

 1. Dnia 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych (Wyklętych). Z tej okazji zaprosiliśmy na przyszłą niedzielę 26 lutego ks. Jarosława Wąsowicza SDB z kazaniami. Ks. Jarosław jest dr historii, publicystą, członkiem Rady Muzeum II Wojny światowej w Gdańsku, kapelanem Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej, autor książek o tematyce historycznej i salezjańskiej.

Przed Mszą św. południową o godz. 11.40 odbędzie się koncert naszego Męskiego Chóru, który zaprezentuje pieśni patriotyczne.

 1. W związku z tragedią trzęsienia ziemi, jaka dotknęła Turcję i Syrię, w odpowiedzi na apel abp. Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego KEP, w dzisiejszą niedzielę, 19 lutego, zbieramy ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w Turcji i Syrii.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, świece, oraz upominki religijne.

 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
  Barbara Kozłowska
  , lat 72, ul. Girarda
  Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

Podziel się z innymi