1. Wspomnienia liturgiczne

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, zapraszamy.

17 stycznia – wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata
19 stycznia – czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
21 stycznia – sobota – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,

21 stycznia Dzień Babci, w niedzielę 22 Dzień Dziadka – najlepsze życzenia

  1. Zapraszamy jeszcze dzisiaj dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na piąte już spotkanie przed I Komunią świętą, na godz. 16.00 – Msza św. i konferencje.

  1. Schola Cantorum oraz schola Don Bosco pod przewodnictwem p. Norberta zaprasza do wspólnego Kolędowania dzisiaj o godz. 19.00. Będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy jak również mniej znane pastorałki.

  1. 18 stycznia, w środę, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia. W tym czasie w sposób szczególny modlimy się i spotykamy z naszymi braćmi z innych wspólnot chrześcijańskich, aby budować widzialną i duchową jedność Chrystusa i Kościoła.

  1. 22 stycznia, w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościć o. Leona Nieściora OMI, profesora teologii, który zaprezentuje swoją najnowszą publikację pt. “Słuchając zbawionych“. Spotkanie z autorem odbędzie się po Mszy św. w Oratorium. Ojciec poruszy temat poświęcony jednej z tajemnic naszej wiary, świętych obcowania. Od rana będzie można zakupić jego książkę. Serdecznie zapraszamy.

  1. Jutro, następny tydzień Kolędy – odwiedzin duszpasterskich. W dzień zwykły rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę o godz. 10.00. Każdy kto chce przyjąć Kolędę, niech powiesi na klamce mieszkania lub furtce posesji małą kartkę, którą można wziąć przy wychodzeniu z kościoła (weźmy też dla Sąsiadów). Będzie to dla nas znak, aby dzwonić do Państwa. Naczynie z wodą święconą znajduje się w przy chrzcielnicy. Są również w sklepiku do nabycia komplety kolędowe.

Rozkład kolędy na najbliższy tydzień:

16 stycznia, poniedziałek: ul. Parkingowa 2, 4, 5, 6, 7

17 stycznia, wtorek: ul. Parkingowa 12, 16, 18, 24, 30

18 stycznia, środa: ul. Parkingowa 14, 20, 22, 26, 28

19 stycznia, czwartek: ul. Chabrowa 1, Kapt. Pałaca 39, 41

20 stycznia, piątek: ul. Chabrowa 3, Kapt. Pałaca 43, 45

21 stycznia, sobota, godz. 10.00: ul. Witosa, Piękna, 1 Maja

  1. W styczniu Kancelaria parafialna czynna tylko po Mszach św. (wtorek – niedziela).

  1. W środę po Mszy św. wieczornej – Lectio Divina. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. z modlitwą charyzmatyczną o uzdrowienie.

  2. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, komplety kolędowe, kalendarze oraz nowy Biuletyn Parafialny z rozkładem Kolędy.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Marianna Wojtyniak, lat 85, ul. Parkingowa
Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

Podziel się z innymi