Naszym Drogim Parafianom, z okazji rozpoczynającego się dzisiaj Nowego Roku 2023, życzymy przede wszystkim, osobistego, pełnego radości Spotkania z Nowonarodzonym. Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, zdrowia, pokoju sercu, potrzebnych łask i miłości od Boga i każdego człowieka. Salezjanie ks. Bosko

  1. Dzisiaj Uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia. Ten dzień jest także Światowym Dniem Modlitw o Pokój. Przynosi On pokój i błogosławieństwo wszystkim ludziom dobrej woli. Rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy 2023.

2 stycznia – poniedziałek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów, doktorów Kościoła. Po Mszy św. o godz. 18.00 – modlitwa wstawiennicza.

3 stycznia – wtorek – wspomnienie liturgiczne Najświętszego Imienia Jezus

W środę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu Po Mszy św. Lectio divina

  1. W piątek obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, która przypomina nam, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Trzej Magowie to reprezentanci całej ludzkości. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów i mieszkań. O godz. 10.30 wyruszymy z parafii Wniebowstąpienia przy ul. Żeromskiego Orszakiem Trzech Króli ulicami Żyrardowa. O godz. 11.45 zakończenie Orszaku i Msza św. w kościele MB Pocieszenia. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkie rodziny.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek zapraszamy na Mszę św. w intencji powołań. W tym też dniu przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św., ponieważ w piątek jest uroczystość Objawienia Pańskiego. W sobotę wieczorem na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za polecanych w Wypominkach. Po Mszy św. nabożeństwo Fatimskie.

  1. Jutro, w poniedziałek 2 stycznia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie, zwane Kolędą. W dzień zwykły rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę o godz. 10.00. Każdy kto chce przyjąć Kolędę, niech powiesi na klamce mieszkania lub furtce posesji małą kartkę, którą można wziąć przy wychodzeniu z kościoła (weźmy też dla Sąsiadów). Będzie to dla nas znak, aby dzwonić do Państwa. Naczynie z wodą święconą znajduje się w przy chrzcielnicy.

Rozkład kolędy na najbliższy tydzień:

2 stycznia, poniedziałek: Zielińskiej 27a, Piękna 10 A
3 stycznia, wtorek: Piękna 10 B, 10 C, 10 D, Spółdzielcza 50, Werbickiego 6
4 stycznia, środa: Spółdzielcza 9, 15, 17, 24, 26, 28, 30, 34 A, 34 B, 38
5 stycznia, czwartek: Spółdzielcza 32, 40 A, B, C, od 42 do 68 (parzyste, bez nr 50)

W sobotę, ze względu na dłuższy weekend nie będzie Kolędy.

  1. W styczniu Kancelaria parafialna czynna tylko po Mszach św. (wtorek – niedziela).

  1. Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski i proboszcz parafii p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie ks. Adam Bednarczyk zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu Krzysztofa Kiljańskiego i Kasi Cerekwickiej, który odbędzie się w sobotę, 7 stycznia 2023 roku o godz. 20:00 w kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie.

  2. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, komplety kolędowe, kalendarze oraz nowy Biuletyn Parafialny z rozkładem Kolędy.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Cecylia Fijałkowska, lat 90, ul. Działkowa
Andrzej Krukowski, lat 58, ul. Parkingowa
Zuzanna Hurko, lat 79, ul. Girarda
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Podziel się z innymi