1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  13 grudnia – wtorek – wspomnienie
  św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  14 grudnia – środa – wspomnienie
  św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła
  W środę adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie
  15 grudnia – czwartek – po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy
  nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii parafialnej
  16 grudnia – piątek –
  przed Mszą św. o godz. 17.30 rozpoczniemy nowennę przed Bożym Narodzeniem, aby jak najlepiej przygotować się na narodzenie Chrystusa

W przyszłą niedzielę, 18 grudnia zapraszamy na Msze św. imieninową ks. Proboszcza Dariusza Kozłowskiego. Solenizant będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 12.00.

 1. Dziś zapłonęła już trzecia świeca adwentowa, jej kolor różowy, czyli Niedziela Radości – Gaudete. To znak bliskiego już czasu Bożego Narodzenia.

 1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do środy. Głosi je ks. Zbigniew Dziedzic SDB. pierwszy salezjański proboszcz naszej parafii w latach 1993-1999. Dzisiaj o godz. 12.00 odprawi Mszę św. Jubileuszową z okazji 50-lecia kapłaństwa. Spotkania rekolekcyjne w godz. 7.00, 9.00, 16.30 (dla dzieci), 18.00 i 20.00. Roraty – od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Po Mszy Roratniej zapraszamy na kawę i adwentowe śniadanko. Podczas rekolekcji:
  Różaniec o godz. 17.30 w intencji dobrych owoców rekolekcji
  Spowiedź na wszystkich Mszach Świętych
  Adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 19.00 – 19.45
  – Msza z
  sakramentem namaszczenia chorych w środę o godz. 9.00
  Postarajmy się umożliwić
  osobom starszym i chorym przybycie na tę Mszę św.
 1. Tydzień temu obchodziliśmy w Kościele – Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy do puszek 2745 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać, całą kwotę przesłaliśmy na cele tego Kościoła.

 1. Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami na czwarte już spotkanie przed I Komunią świętą w przyszłym roku. Będzie Msza św. i poświęcenie medalików.

 1. Zachęcamy aby nabywać opłatki świąteczne na stół wigilijny, są dostępne w sklepiku, zakrystii i kancelarii. Są również świece wigilijne Caritas, duże i małe.

 1. Nasi ministranci przygotowali sianko na stół wigilijny. Zapraszamy dziś i w kolejne niedziele Adwentu aby zabrać ze sobą sianko, a wspólnotę ministrancką wesprzeć dobrowolną ofiarą.

 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć nowe rozważania ewangeliczne na nowy rok oraz Ewangelię dla dzieci. Jest również nowy Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Grzegorz Budkiewicz, lat 75, ul. Girarda
Wiesława Koperska, lat 70, z ul. Skrowaczewskiego
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Podziel się z innymi