1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

5 grudnia – poniedziałek – wspomnienie bł. Filipa Rinaldiego SDB, kapłana
6 grudnia – wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
7 grudnia – środa – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa, doktora Kościoła
8 grudnia – czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny

Od wtorku, odprawiamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia  Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. wieczornej.

W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 – posługa modlitwą wstawienniczą.
Zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują Bożego wsparcia.

W środę o godz. 19.00 kolejne spotkanie Lectio Divina. Zapraszamy.

  1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele – Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zachęcamy aby wesprzeć to dzieło, nasi ministranci będą zbierać ofiary do puszek.

  1. Trwamy w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Syna Bożego. Razem z Maryją wsłuchujemy się w Słowo Boże. Zapraszamy na Roraty – od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Po Mszy Roratniej zapraszamy na kawę i adwentowe śniadanko. Zadbamy aby młodzi zdążyli na naukę, a dorośli do pracy.

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do środy. Wygłosi je ks. Zbigniew Dziedzic SDB, pierwszy salezjański proboszcz naszej parafii w latach 1993-1999. W niedzielę 11 grudnia o godz. 12.00 odprawi Mszę św. Jubileuszową z okazji 50-lecia kapłaństwa. Zachęcamy aby trwać w tym czasie na modlitwie i w radości oczekując przyjścia Syna Bożego.

  1. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami na czwarte już spotkanie przed I Komunią świętą w przyszłym roku. Za tydzień 11 grudnia w niedzielę na godz. 16.00, na Mszę św. i konferencje.

  1. Tydzień temu poświęciliśmy opłatki świąteczne na stół wigilijny, są dostępne w sklepiku, zakrystii i kancelarii. Przywieźliśmy je od ss. Bernardynek z Łowicza. Są również świece wigilijne Caritas, duże i małe.

  1. Nasi ministranci przygotowali sianko na stół wigilijny. Zapraszamy dziś i w kolejne niedziele Adwentu aby zabrać ze sobą sianko, a wspólnotę ministrancką wesprzeć dobrowolną ofiarą.

  1. Półtora miesiąca temu kupiliśmy organy do naszego kościoła. Cały koszt został oszacowany na 55 tys. zł. (organy i prospekt). Zapłaciliśmy jak na razie część kosztów. Z ofiar otrzymanych od Parafian zebraliśmy 3950 zł. Zachęcamy Was drodzy do wsparcia tej inicjatywy.

  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć nowe rozważania ewangeliczne na nowy rok oraz Ewangelię dla dzieci. Jest również nowy Biuletyn Parafialny.

Podziel się z innymi