1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

30 listopada – środa – święto św. Andrzeja, Apostoła
W tym dniu imieniny obchodzi ks. Andrzej Tańcula oraz nasz ordynariusz ks. bp Andrzej Dziuba. Ks. Andrzej, Msze św. imieninową będzie sprawował o godz. 18.00, zapraszamy i zachęcamy do modlitwy za naszych solenizantów.

Środa to ostatni dzień miesiąca, Msza św. w intencji Dobrodziejów dzieła Salezjańskiego, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Bosko.

3 grudnia – sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

Od wtorku 29.11., po Mszy św. wieczornej, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Wkraczamy w ADWENT, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Syna Bożego.

W Adwencie zapraszamy na Roraty – od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Roraty, to adwentowe oczekiwanie wraz z Maryją na narodziny Zbawiciela, okazja, by wsłuchać się jak Maryja w Boże Słowo, aby umacniać naszą przyjaźń z Bogiem i najbliższymi. Po Mszy Roratniej zapraszamy na kawę i adwentowe śniadanko. Zadbamy aby młodzi zdążyli na naukę, a dorośli do pracy.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów i ich rodziców, będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii oraz wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu.

W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.
Spowiedź w kościele dla dzieci w piątek od godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00.
O godz. 18.00 intencja za zmarłych polecanych w Wypominkach.

W sobotę, po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. z racji I niedzieli Adwentu poświęcamy opłatki świąteczne na stół wigilijny. Będą dostępne w sklepiku, zakrystii i kancelarii. Przywieźliśmy je od ss. Bernardynek z Łowicza. Są również świece wigilijne Caritas.

  1. Zapraszamy na miniRekolekcje dla mężczyzn. Wspólnota „Józef” – Męska Formacja Duchowa, zaprasza na spotkanie dzisiaj i jutro o godz. 19.00.

  1. W najbliższą sobotę 3.12.2022 będzie kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. O godz. 7.00 Msza Roratnia, a po niej krótkie spotkanie.

  1. Zapraszamy na koncert patriotyczny „Kocham Cię Polsko” w wykonaniu młodzieży, która przygotowała pieśni o Polsce i polskich bohaterach. Który odbędzie się w niedziela 4 grudnia o godz. 19:30 w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie. Na wydarzenie zapraszają Maciej Małecki Wiceminister Aktywów Państwowych, Lucjan Krzysztof Chrzanowski Prezydent Żyrardowa oraz Proboszcz Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego Ksiądz Adam Domański. Serdecznie zapraszamy.

  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć nowe kalendarze salezjańskie, kieszonkowe i ścienne na rok 2023, rozważania ewangeliczne na nowy rok. Jest również nowy Biuletyn Parafialny (mija rok od jego wydawania).

Podziel się z innymi