1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

27 września – wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
28 września – środa – wspomnienie św. Wacława, męczennika
29 września – czwartek – święto świętych Archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała
30 września – piątek – wspomnienie
św. Hieronima, prezbitera, doktora Kościoła
1 października – sobota – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus doktora K-ła

 1. W sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy wszystkich na tę modlitwę, codziennie o godz. 17.30. Będziemy odmawiać ją wspólnie, zachęcamy też osobiście do praktykowania tej wspaniałej modlitwy tajemnic Chrystusa.

 1. W najbliższą środę o godz. 15.00, jak w poprzednie lata, wyjdźmy na skrzyżowania naszego miasta, parafii, aby się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego o przebaczenie, świadcząc naszym życiem.

 1. W najbliższy piątek 30 września po Mszy św. wieczornej w intencji Dobrodziejów naszego dzieła odprawimy nabożeństwo ku czci św. Jana Bosko. W każdy ostatni dzień miesiąca modlimy się wspólnie przed obrazem naszego Ojca i Nauczyciela młodzieży, jak mówił o nim św. Jan Paweł II. Serdecznie zapraszamy.

 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

 1. W zeszłą niedzielę na naszym boisku oratoryjnym odbył się Festyn rodzinny zwany „Świętem Radości”, w którym wzięło udział około 350 osób. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy mieli swój udział w jego organizacji: Animatorom, młodzieży i osobom dorosłym. Wielu z nich od lat wspiera nasze rodzinne Festyny. Dziękujemy każdemu, kto przyniósł ciasto lub inne słodkości do kawiarenki. Dziękujemy za udział: Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej z Żyrardowa oraz Zespołowi Ludowemu Wiskitki. Już zapraszamy do włączenia się w przygotowanie czerwcowego „Święta Młodości”.

 1. W tym tygodniu (od wtorku do piątku) zapraszamy do kancelarii parafialnej młodzież z klas ósmych szkoły podstawowej, aby się zapisać na roczne przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na Mszę św. Pobłogosławimy i wręczymy różańce dla dzieci. Potem Spotkanie organizacyjne.

 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 rozpoczynamy Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia w Duchu Świętym, REO. Jeśli ktoś potrzebuje odnowy życia, pogłębienia wiary, przyjęcia Ducha Świętego, aby prowadził go ku zbawieniu, niech przyjdzie na Spotkanie. Serdecznie zapraszamy.

 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć Pismo św., Zaproszenia na ślub, chrzest, nowy kalendarz na rok 2023 i wziąć nowy Biuletyn Parafialny.

 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
  Henryka Waszczuk,
  lat 80, ul. Spółdzielcza
  Waldemar Szyszczyński
  , lat 69, ul. I. Zielińskiej
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Podziel się z innymi