1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  20 września – wtorek – wspomnienie św. Męczenników Koreańskich: Andrzeja, prezbitera, Pawła, świeckiego apostoła i towarzyszy
  21
  września – środa – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  23 września – piątek –
  wspomnienie św. o. Pio, prezbitera
  W sobotę, 24 września oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych po Mszy św. o godz. 18.00.

 2. 25 września, w przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia w Duchu Świętym, REO, po Mszy św. o godz. 18.00.

 1. Dzisiaj przypada święto, św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Z tej okazji odbędzie się Święto Radości – festyn rodzinny organizowany przez Oratorium. Będą zabawy i atrakcje dla dzieci, rywalizacja sportowa oraz wystąpi Zespół Ludowy „Wiskitki”, który prowadzi nasz parafianin p. Michał Paczkowski. Zapraszamy, by ten dzień spędzić razem. Festyn zaczynamy modlitwą na Mszy św. o godz. 10.30, bezpośrednio po niej rozpoczną się zabawy. Zespół wystąpi o godz. 12.30.

 1. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do zapisywania dzieci na I Komunię świętą w maju przyszłego roku. Zapisywanie dzieci chcemy zakończyć za tydzień Spotkaniem 25 września – niedziela, godz. 16.00. Pobłogosławimy i wręczymy wtedy różańce dla dzieci.

 1. Zapraszamy na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu w środę. Od godz. 17.00 do 18.00 wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Spróbujmy znaleźć czas na modlitwę, medytację, aby otrzymać łaski od Boga.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne Lectio Divina, o godz. 19.00.

 1. Od wtorku rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszalnych na nowy rok 2023. Prosimy aby na kartkach napisać intencje, dzień, i ewentualnie godzinę Mszy świętej. Zapraszamy od godziny 16.00, wraz z otwarciem Kancelarii.

 1. Żyrardowscy Kawalerzyści 27 Pułku Ułanów zapraszają serdecznie parafian i mieszkańców na uroczystości rocznicowe Ostatniej Szarży w Powstaniu Warszawskim. Uroczystość poświęcona jest 27 Pułkowi Ułanów, którego żołnierze po bitwie Jaktorowskiej znaleźli schronienie i pomoc wśród żyrardowskich mieszkańców. Uroczystości odbędą się 24 września, w sobotę w Międzyborowie o godz. 13.00.

 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć Pismo św., Zaproszenia na ślub, chrzest oraz inne pamiątki religijne i wziąć nowy Biuletyn Parafialny.

 2. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Jadwiga Choja, lat 87, ul. Pięknej

Maciej Pawlak, lat 59, Nowe Kozłowice

Feliks Firek, lat 71, ul. Legionów Polskich

Tadeusz Pieniążek, lat 83, ul. Girarda

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Podziel się z innymi