1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

12 września – poniedziałek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
13 września – wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa, doktora Kościoła
14 września – środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
15 września – czwartek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej
Rozpoczęcie nowenny do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w Kancelarii
16 września – piątek – wspomnienie św. męczenników Korneliusz, papieża i Cypriana, biskupa
18 września – niedziela – święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, młodzieży i Inspektorii Warszawskiej

 1. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do zapisywania dzieci na I Komunię świętą w maju przyszłego roku. Zapisywanie dzieci chcemy zakończyć pierwszym Spotkaniem 25 września – niedziela, godz. 16.00. Pobłogosławimy i wręczymy wtedy różańce dla dzieci.

 1. Tydzień temu przed kościołem zbieraliśmy ofiary na KUL. Zebraliśmy 931 zł. Przekazaliśmy zebrane ofiary na Uniwersytet św. Jana Pawła II.

 1. Za tydzień, w niedzielę 18 września, w dzień św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży, odbędzie się Święto Radości – festyn rodzinny organizowany przez Oratorium. Będą zabawy i atrakcje dla dzieci, rywalizacja sportowa oraz wystąpi Zespół Ludowy „Wiskitki”, który prowadzi nasz parafianin p. Michał Paczkowski. Zapraszamy, by ten dzień spędzić razem. Festyn zaczynamy modlitwą na Mszy św. o godz. 10.30, bezpośrednio po niej rozpoczną się zabawy. Zespół wystąpi o godz. 12.30. Tradycyjnie prosimy o wsparcie i przygotowanie ciast na poczęstunek dla dzieci i do kawiarenki lub zgłoszenie swej chęci do innej pomocy. Serdecznie zapraszamy i już dziękujemy.

 1. W najbliższy piątek 16 września o godz. 19.45 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców. Jest to spotkanie dla osób przygotowujących się już od roku.

 1. Oaza Młodzieżowa zaprasza młodzież z kl. 7 i 8 szkoły podstawowej na spotkania formacyjne w piątki po Mszy świętej o godz. 18. Oaza jest okazją do pogłębienia swojej wiary poprzez wspólne czytanie Pisma Świętego, dyskusje, modlitwę i zabawę z rówieśnikami. Od wczoraj, swoją działalność po wakacjach wznawia Oaza Dzieci Bożych. Jest to propozycja dla młodszych. Zapraszamy dzieci z klas 3-6 szkoły podstawowej w każdą sobotę o godz. 11 do salki w oratorium. Na spotkaniach przez dobrą zabawę i kontakt z drugim człowiekiem pogłębiamy naszą więź z Panem Bogiem.

 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć Pismo św., Zaproszenia na ślub, chrzest oraz inne pamiątki religijne. Nadal można nabyć tegoroczne koszulki pielgrzymkowe i wziąć nowy Biuletyn.

 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
  Jan Kierzkowski,
  lat 79, ul. Skrowaczewskiego
  Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Podziel się z innymi