1. Przeżywamy dzisiaj XX niedzielę zwykłą. Chrystus zachęca nas, abyśmy ogień miłości Ducha Świętego zawsze w sobie nosili i Nim żyli wśród naszych najbliższych.

  1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

15 sierpnia – poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja została z ciałem i duszą wzięta do nieba. Obchody upamiętniające to wydarzenie miały miejsce już na początku V wieku, a święto to było nazywane Zaśnięciem Bogurodzicy. Uroczystość ta w tradycji ludowej nazywana jest również świętem Matki Bożej Zielnej. Na każdej Mszy św. błogosławimy zioła i kwiaty. Co roku w wielu regionach Polski odbywają się dożynki, a niezliczona rzesza pielgrzymów zmierza na Jasną Górą, aby właśnie w ten szczególny dzień być u stóp Matki Bożej Królowej Polski.

Porządek Mszy św. 15.08.: godz. 7.00; 9.00; 10.30; 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.00 i 20.00.
Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Nowennę do MB Wspomożenia Wiernych

17 sierpnia – środa – wspomnienie św. Jacka, kapłana

20 sierpnia – sobota – wspomnienie św. Bernarda, opata, doktora Kościoła

  1. Dzisiaj, wchodzi na Jasną Górę 27 Łowicka Piesza Pielgrzymka. Nasza grupa pomarańczowa zanosiła w modlitwie i pielgrzymim trudzie, do Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski całą naszą wspólnotę parafialną oraz zebrane intencje modlitewne polecali w czasie pielgrzymowania.

  1. Animatorzy naszego Oratorium ponownie zapraszają do niedzielnej kawiarenki pod wiatą po mszach św. o godz. 9.00 i 10.30. Serwują w niej kawę z ekspresu, herbatę, ciasto własnego wyrobu, a także watę cukrową. W ten sposób zbierają fundusze na swoje wakacyjne wyjazdy. Serdecznie zachęcamy, by skorzystać z ich zaproszenia.

  1. W minionym tygodniu naszą Kancelarię odwiedził p. Policjant Posterunkowy, który przyniósł plakat ostrzegający nas wszystkich przed kradzieżami. Abyśmy byli nieustannie czujni na działce, w domu i mieszkaniu. W okresie letnim nasila się proceder zuchwałej kradzieży w każdym miejscu. Zachęcamy do czujności i do zapoznania się z treścią tego plakatu.

  1. Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza na miejskie obchody 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego. Uroczystości, w asyście honorowej 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, rozpoczną się o godzinie 10:30 przed Grobem Nieznanego Żołnierza na cmentarzu miejskim. Następnie, o godz. 12:00, w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.

  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć Pismo św., nowy nr Gościa Niedzielnego z płytą, Zaproszenia na ślub, chrzest oraz inne pamiątki religijne.

Podziel się z innymi