1. Ewangelia dzisiejszej XVI niedzieli zaprasza nas do Betani w gościnę. Jak najlepiej ugościć drugiego człowieka i jak być gościem? Odpowiedź znajdujemy w dzisiejszej Ewangelii. Jezus stał się gościem w domu dwóch sióstr Marty i Marii. Jedna z nich, Maria, siadła u nóg Jezusa i przysłuchiwała się Jego mowie. Druga zaś, Marta, uwijała się koło rozmaitych posług. Obie na swój sposób służyły Chrystusowi.

 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  22 lipca – piątek –
  święto św. Marii Magdaleny
  23 lipca – sobota –
  święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
  Trwamy w nowennie do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
  24 lipca w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 oddamy
  hołd Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych

 1. W przyszłą niedzielę 24 lipca za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne podróże dla wszystkich. Będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Po każdej Mszy św. w niedzielę będzie poświęcenie pojazdów oraz modlitwa w intencji kierowców.

 1. Rok temu Papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który jest obchodzony w całym Kościele co roku w czwartą niedzielę lipca, w pobliżu wspomnienia świętych Joachima i Anny, „dziadków” Jezusa. To ważne, aby dziadkowie spotykali wnuków, a wnuki spotykały się z dziadkami”. W tym roku wypada to w najbliższą niedzielę 24 lipca.

 1. Animatorzy z naszego Oratorium organizują niedzielną kawiarenkę pod wiatą i zapraszają po mszach o godz. 9.00 i 10.30 na kawę, herbatę i ciasto własnej roboty. W ten sposób zbierają fundusze na swoje wakacyjne wyjazdy. Serdecznie zachęcamy, by już dziś skorzystać z ich zaproszenia.

 1. W czasie wakacyjnym nastąpiły pewne zmiany w funkcjonowaniu naszej parafii.

W lipcu i sierpniu w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 12.00. Natomiast dodatkowa Msza św. będzie o godz. 20.00.

Kancelaria parafialna w tygodniu czynna jest we wtorek i piątek: 16.00 – 17.30, w niedzielę po Mszy św.

Kiosk parafialny jest czynny tylko w sobotę i niedzielę.

 1. W kiosku parafialnym można nabyć katolicką prasę, pamiątki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Kazimierz Skoneczny, lat 78, ul. Skrowaczewskiego
Jolanta Olczak, lat 61, ul. Girarda

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

Podziel się z innymi