1. Liturgia słowa dzisiejszej XIII niedzieli zwykłej zachęca nas do tego, abyśmy podjęli refleksję na temat powołania. Powołanie to posiadanie określonego daru do wykonywania danej czynności przez większą część życia. Odnosząc powołanie do życia religijnego, możemy powiedzieć, że jest ono wezwaniem człowieka przez Boga do określonego sposobu życia, do świętości.

  1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

28 czerwca – wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
29 czerwca – środa – Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła
30 czerwca – czwartek – Msza św. w intencji Dobrodziejów dzieła Salezjańskiego w Żyrardowie i nabożeństwo do ks. Bosko.

  1. Jeszcze dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 pożegnamy ks. Jarosława Jastrzębskiego. Ks. Jarosław zmienia placówkę duszpasterską.
  1. 6. sierpnia wyruszy z Łowicza 27 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, aby przez 9 dni wędrówki do tronu Pani Jasnogórskiej modlić się, radować swoją obecnością i wypraszać potrzebne łaski. W tym roku pielgrzymi rozważają hasło: SŁUCHAJ I WIERZ. Zapisy rozpoczęły się już od 1 czerwca i trwać będą do 30 lipca 2022 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej pielgrzymki i w profilach społecznościowych pielgrzymki: www.lppm.pl.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobotę miesiąca.

W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Na wieczornej Mszy św. będziemy się modlić za wszystkich zmarłych polecanych w Wypominkach. Wieczorem litania do NSP Jezusa i adoracja. W sobotę po Mszy św. o godz. 19.00, nabożeństwo Fatimskie z okazji I soboty miesiąca.

  1. W czasie wakacyjnym nastąpią pewne zmiany w funkcjonowaniu naszej parafii.

W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Natomiast dodatkowa Msza św. będzie o godz. 20.00.

Kancelaria parafialna w tygodniu czynna będzie we wtorek i piątek: 16.00 – 17.30, w niedzielę po Mszy św.

Kiosk parafialny czynny będzie tylko w sobotę i niedzielę.

  1. Zapraszamy jeszcze do czwartku na Nabożeństwa czerwcowe. Codziennie o godz. 17.30 oddajemy hołd Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz zapoznajemy się z treścią orędzia Serca Jezusowego.

  1. W kiosku parafialnym można nabyć katolicką prasę, jest wydanie specjalne GN na temat Eucharystii – Wielki Cud, nowy nr „Miłujcie się”, pamiątki religijne oraz Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Alicja Zgórzak lat 67, ul. Nietrzebki

Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..

Podziel się z innymi