1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kościół świętuje swoje narodziny, w tym dniu. Jak pisze św. Łukasz, grono Apostołów wraz z Maryją zostało “uzbrojone mocą z wysoka” a Duch Święty czyni z odkupionych przez Chrystusa jeden organizm – wspólnotę Zmartwychwstałego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczynamy 10 tydzień zwykły.

  1. Za tydzień w niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej, uwielbiamy Ojca, Syna i Ducha Świętego, kończy się również okres spowiedzi wielkanocnej. Zachęcamy aby jeszcze skorzystać z tego daru przebaczenia, oczyszczenia i pojednania.

  1. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na drugą już Drogę Światła po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00. Na 14 stacjach Drogi spotykamy Chrystusa Zmartwychwstałego, rozważając jego Zwycięstwo nad grzechem, śmiercią i Szatanem. Starajmy się, aby Zmartwychwstały Pan był zawsze obecny w naszym życiu codziennym. Obrazy Drogi Światła są zawieszone pod stacjami Drogi Krzyżowej.

  1. Inne wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

6 czerwca – poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła

W tym dniu swoje imieniny obchodzi p. Norbert Kościelniak – nasz organista. Życzymy mu łaski Bożej na każdy dzień, radości i opieki Matki Bożej Wspomożycielki. Wieczorem po Mszy św. – modlitwa wstawiennicza za potrzebujących

8 czerwca – środa – wspomnienie św. Jadwigi Królowej

9 czerwca – czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

11 czerwca – sobota – wspomnienie św. Barnaby, apostoła

  1. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe. Codziennie o godz. 17.30 oddajemy hołd Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz zapoznajemy się z treścią orędzia Serca Jezusowego.

  1. Serdecznie zapraszamy do udziału w 32 Międzynarodowej Pielgrzymce Pieszej Suwałki – Wilno. Zapisy ruszają 15 czerwca. Szczegółowe informacje na plakatach i stronie internetowej: www.suwalki-wilno.salezjanie.pl.

  2. Dzisiaj jeszcze odbędzie się Festyn „Święto Młodości”, który rozpoczniemy wspólną Mszą św. o godz. 10.30. Zapraszamy do wspólnego świętowania oraz miłej zabawy.

  3. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski im. św. Jana Pawła II. Zebraliśmy 1038 zł. Ofiary zostały przesłane na wsparcie Uczelni.

  4. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę – Gość Niedzielny, pamiątki religijne oraz Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
Dariusz Szczodrak, lat 42, ul. 1 Maja

Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..

Podziel się z innymi