1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu – Laetare, czyli Niedziela Radości. Mija pół okresu liturgicznego Wielkiego Postu. Zamiast fioletowego ornatu ksiądz odprawia Mszę św. w różowym ornacie, teksty liturgiczne mówią nam o radości. Już niedługo nadejdzie największa radość Wielkiej Nocy – zmartwychwstanie Pana Jezusa.

  1. Jeszcze dzisiaj o godz. 16.45 odbędzie kolejne Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w naszym kościele. Natomiast o godz. 18.00 w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego rozpocznie się Wielkopostny Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi ASM – Artystycznie Szerzący Miłosierdzie, (Msza św., adoracja).

  1. Zapraszamy na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu w środę. Od godz. 17.00 do 18.00 wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Spróbujmy znaleźć czas na modlitwę, medytację, adorację. Po Mszy św. wieczornej – Lectio Divina.

  1. W czwartek, ostatni dzień miesiąca, na Mszy św. wieczornej modlimy się za Dobrodziejów Dzieła Salezjańskiego w Żyrardowie. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do naszego Ojca i Nauczyciela ks. Bosko. Serdecznie zapraszamy.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź w kościele dla dzieci w piątek od godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00. Droga Krzyżowa (wyjątkowo) o godz. 17.30 dla dzieci. O godz. 18.00, na Mszy św. będziemy się modlić za polecanych w Wypominkach. W sobotę nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 19.00.

  1. W przyszłą niedziele, 3 kwietnia rozpoczniemy rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Głosić je będzie ks. Wojciech Szabrański SDB z Ełku. Szczegółowy plan przedstawimy w przyszłą niedzielę.

  1. Razem z parafią Matki Bożej Pocieszenia prowadziliśmy zbiórkę dla ok. 700 dzieci z domów dziecka z Ukrainy,  które przebywają w hotelu Ossa koło Białej Rawskiej. W minionym tygodniu zawieziemy drugą część darów. Dziękuję p. Tomaszowi Kiełbasa za transport. W przyszłym tygodniu zakupimy nowe rzeczy za zebrane ofiary od Państwa (2.865 zł). Składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. W sobotę, 2 kwietnia o godz. 14.00 odbędzie się już drugie Spotkanie przed synodalne naszego dekanatu w kościele Matki Bożej Pocieszenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych Synodem, temat, który podejmiemy: „Parafia: duchowni i świeccy razem w drodze do nieba”.

  1. Jutro o godz. 11.00 odprawimy Mszę św. pogrzebową i pożegnamy śp. ks. Stanisława Wójcika. Ks. Stanisław przez 11 lat pracował w naszej parafii, udzielając się w duszpasterstwie chorych, prowadził Żywy Różaniec, przychodził z pomocą potrzebującym. Chcemy podziękować Bogu za jego osobę, pracę którą spełniał jako życzliwy, ciepły i pełen dobroci człowiek. O godz. 10.30 odmówimy różaniec przy trumnie. Ciało ks. Stanisława po Mszy św. zostanie przewiezione do jego rodzinnej parafii pw. św. Anny w Miszewie Murowanym k. Bodzanowa. We wtorek 29.03.2022r. o godz. 13.00, Msza Święta i odprowadzenie do grobu rodzinnego. Organizujemy wyjazd na te ceremonie pogrzebowe w Miszewie. Będzie podstawiony autokar od p. Marka Banasiewicza z Nowych Kozłowic, jest 50 miejsc wolnych, zapraszamy do wpisywania się na listę, która jest przed Kancelarią na stoliku. Wyjazd bezpłatny we wtorek 29 marca o godz. 11.00 z Żyrardowa, spod naszego kościoła.

  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, oraz upominki religijne, Drogi krzyżowe, Biuletyn Parafialny, o. Pio.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Emilia Kapuścińska, lat 87, ul. Girarda
Bogdan Nowakowski, lat 67, ul. Nietrzebki
Barbara Skoczylas, lat 86, ul. I. Zielińskiej
Zygmunt Końka, lat 67, ul. Spółdzielcza

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi