1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na trzy Spotkania przygotowujące nas do owocnego przeżycia tego okresu. Na Drogę Krzyżową w piątek, na Liturgię Godzin w sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 (Jutrznia i Godzina czytań) oraz Gorzkie Żale w niedzielę. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia ;
godz. 17.00
z udziałem dzieci,
godz. 18.45 dla ogółu wiernych ;
godz. 20.00 z udziałem młodzieży
W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15.

  1. W najbliższy czwartek 10 marca, o godz. 17.30 będzie można odebrać stroje komunijne dla dziewczynek, a dla chłopców godz. 18.20.

W niedzielę 13 marca po Mszy św. o godz. 12.00, Spotkanie przed komunijne dzieci i rodziców.

  1. Od dzisiaj do 9 marca (środa) w naszej parafii odbywają się Rekolekcje „Po Stracie Bliskiej Osoby”. Są one skierowane do wszystkich, którzy cierpią z powodu odejścia Kogoś Bliskiego – czy to z powodu śmierci, choroby, odrzucenia, czy też zdrady. Jest to okazja, aby zaprosić Pana Boga w to trudne doświadczenie – przyjąć od Niego dar uzdrowienia i moc Ducha Świętego do dalszego życia. Spotkania będą przez 3 kolejne dni wieczorem po Mszy św. o godz. 18.40. Informacje na plakacie. Głównym organizatorem – Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy i Salezjanie.

  1. W piątek 11 marca 2022 r. zapraszamy na spotkanie modlitewno-integracyjne grupy czerwono-pomarańczowej Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę w kościele Matki Bożej Pocieszenia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.15 Drogą Krzyżową, następnie Msza św. i spotkanie integracyjne na plebani. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

  1. Jeszcze dzisiaj wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Konferencję s. Rut Pawluczuk – niepokalanki z Szymanowa na temat „Godność Kobiety, jej rola i posłannictwo w nauczaniu bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego”. Siostra Rut, wielokrotnie prowadziła rekolekcje dla Kobiet, przed 8 marca chcemy ją poprosić o słowo o Kobiecie w nauczaniu bł. Stefana Wyszyńskiego. Serdecznie zapraszamy młodzież, kobiety i mężczyzn.

  1. Tydzień temu, w niedzielę i Środę Popielcową zbieraliśmy ofiary do puszek na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Zebraliśmy łącznie 17.274 zł. Całą sumę przekazaliśmy na Caritas Polska.

  1. Zapraszamy do śpiewania mężczyzn w naszej Scholii Męskiej. W każdą niedzielę i inne święta Schola uświetnia swoim śpiewem liturgię Mszy św. Serdecznie zapraszamy na próby w każdy czwartek o godz. 19.00.

  1. Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie prowadzi zbiórkę dla ok. 700 dzieci z domów dziecka z Ukrainy  które przebywają w hotelu Ossa koło Białej Rawskiej. Chcemy dołączyć do tej dobrej inicjatywy również w naszej Parafii. Po kontakcie z Panią Koordynator potrzebne są środki do dezynfekcji toalet – domestosy i tym podobne płyny, proszek do prania, żele do higieny i szampony dla dzieci,  jak również suchy prowiant – makarony, kasza, ryż, pasztety, konserwy, itd. Wszystkie produkty które mają długi termin przydatności. Zapraszamy do przynoszenia tych środków i żywności do Sklepiku lub Kancelarii. Dziękujemy za pomoc.

  2. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, oraz upominki religijne, Drogi krzyżowe.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostały odprowadzone na wieczny spoczynek:
Marianna Borkowska, lat 90, ul. Skrowaczewskiego
Hanna Gawart, lat 97, ul. Girarda
Władysława Jodłowska – Szewczyk, lat 91, ul. Skrowaczewskiego
Aniela Rutecka, lat 93, ul. Kapt. Pałaca
Polećmy zmarłe Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi