1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość odpustową świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – Patronów Europy i naszej parafii. Kazania okolicznościowe z okazji Odpustu głosi ks. Cezary Ruzik SDB, kapelan Sióstr Służek w Mariówce.

  1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
    14 lutego – poniedziałek – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, oraz wspomnienie św. Walentego – Patrona zakochanych.
    15 lutego – wtorek – po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w Kancelarii
    19 lutego – sobota – Msza św. o godz. 18.00 z modlitwą charyzmatyczną o uzdrowienie

  2. Trwa okres, w którym rozliczamy się z podatku za ubiegły rok. Możemy 1% podatku od dochodu przekazać organizacjom pożytku publicznego. Na terenie Diecezji Łowickiej działa i niesie pomoc najuboższym Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej. Prezes ks. Piotr Krzyszkowski zwraca się z prośbą o przekazanie tego 1% na rzecz Caritas. Przy drzwiach są ulotki informujące o Fundacji.

  3. Zapraszamy na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu w środę. Od godz. 17.00 do 18.00 wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Spróbujmy znaleźć czas na modlitwę, medytację, adorowanie. Po Mszy św. kolejne spotkanie biblijne Lectio Divina, o godz. 19.00.

  4. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę (GN – płyta z Pismem św.), dewocjonalia, oraz upominki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Wiesława Duka, lat 66, ul. Nietrzebki
Stanisław Lubański, lat 73, ul. Nietrzebki
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi