A Jezus powiedział do Szymona: „Nie bój się, odtąd będziesz łowił ludzi”.
Potem wyciągnęli łodzie na ląd, zostawili wszystko i poszli za Nim.
  1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

Jutro, w poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00 – modlitwa wstawiennicza dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia modlitewnego.

10 lutego – czwartek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

  1. 11 lutego – piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z LourdesŚwiatowy Dzień Chorego.

W tym dniu zapraszamy na uroczyste obchody Dnia Chorego, którego współorganizatorami jest Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu”. O godz. 17.30 różaniec, możliwość spowiedzi, następnie Eucharystia, adoracja Najświętszego sakramentu i błogosławieństwo Lourdzkie (osobiste). W czasie Mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

Zapraszamy wszystkich chorych, osoby starsze, potrzebujące wsparcia duchowego. Prosimy rodziny i sąsiadów o umożliwienie osobom chorym i starszym przybycie na tę Mszę św. Szczegóły na plakatach w naszych gablotach.

  1. Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy dziękując wszystkim dotychczasowym Darczyńcom, zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego za 2021r. na dalszą działalność Stowarzyszenia, służącą chorym onkologicznie z Żyrardowa i okolicznych gmin. Obecnie, obok prowadzenia Hospicjum Domowego i Poradni Medycyny Paliatywnej, priorytetowym zadaniem Stowarzyszenia jest budowa Ośrodka Hospicyjnego w Żyrardowie, u zbiegu ulic Kanałowej i Opolskiej. Wstępny koszt budowy Ośrodka wynosi ok. 25 mln złotych brutto. Dotychczas, dzięki Państwa hojności i ofiarności, Stowarzyszeniu udało się zgromadzić środki w wysokości 10% inwestycji, co wystarczy na wykonanie pierwszego etapu budowy.

Ale, aby to dzieło było kontynuowano i w niedalekiej przyszłości zakończone zwracamy się do Państwa z prośbą o dalsze wspieranie tej inicjatywy. I już teraz za każdy Dar Serca – z serca dziękujemy. Przy wyjściu z kościoła będą rozdawane ulotki z informacjami na ten temat. W imieniu Stowarzyszenia dziękuję, p. Ewa Lenkiewicz – Prezes Zarządu

  1. W środę, w czasie Mszy św. zbieraliśmy ofiary do puszek na rzecz Zakonów klauzurowych żeńskich, zebrane ofiary to 1083 zł. Przekazaliśmy składkę na rzecz Sióstr. Bóg zapłać.

  1. W przyszłą niedzielę 13 lutego będziemy przeżywali Uroczystość odpustową świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy i naszej parafii. Kazania okolicznościowe z okazji Odpustu wygłosi ks. Cezary Ruzik SDB, obecnie kapelan Sióstr Służek w Marianówce.

  1. Zapraszamy na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu w środę. Od godz. 17.00 do 18.00 wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Spróbujmy znaleźć czas na modlitwę, medytację, adorowanie.

  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, świece, oraz upominki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Kazimierz Gołyński, lat 84, ul. Girarda
Józef Dudziński, lat 80, ul. Girarda
Wiesława Fiuk, lat 78, ul. Nietrzebki
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi