“Przyszedł też do Nazaretu, gdzie się wychował.
Zgodnie ze swym zwyczajem wszedł w dzień szabatu do synagogi i wstał, aby czytać.”
  1. Dzisiejsza 3 niedziela zwykła, decyzją papieża Franciszka od 2020 roku obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Ma to się przyczynić do pogłębiania w nas świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących, a szczególnie w liturgii. Jest nam dana także po to, aby przypomnieć wiernym, że nie tylko należy czytać Pismo Święte, ale żyć Słowem Bożym na co dzień.

  1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

24 stycznia – poniedziałek – święto św. Franciszka Salezego, biskupa, doktora Kościoła, patrona naszego Zgromadzenia Salezjańskiego. Tego dnia oddamy również Hołd Matce Bożej z racji 24 dnia miesiąca.
25 stycznia – wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła
26 stycznia – środa – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
28 stycznia – piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora K-ła

Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością św. Jana Bosko, założyciela naszego Zgromadzenia, Ojca i Nauczyciela młodzieży. Odmawiamy ją przed błogosławieństwem na Mszy św. o godz. 18.00.

  1. W minioną środę już po raz drugi odbywała się cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 17.00 do 18.00 w każdą środę jest wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy na ten czas modlitwy, medytacji i łaski od Boga.

  1. Kończymy już Kolędę – wizytę duszpasterską w Państwa domach. Zostały nam jeszcze dwa bloki na ul. Parkingowej nr 28 i 30. Zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek, na godz. 18.00 mieszkańców tych bloków. Potem udamy się do Was, aby poświęcić mieszkania. Prosimy o zawieszenie kartek na klamkach drzwi.

Gdyby, ktoś chciał przyjąć jeszcze Kolędę, to prosimy o zgłoszenia do Kancelarii lub zatelefonowanie, abyśmy się mogli umówić.

  1. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia będziemy przeżywali w naszej parafii Uroczystość ku czci św. Jana Bosko, wychowawcy i patrona młodzieży, założyciela Towarzystwa Salezjańskiego. Słowo Boże skieruje do nas ks. Wojciech Kułak SDB z Łodzi, dyrektor naszego Salezjańskiego wydawnictwa.

  1. Również w przyszłą niedzielę 30 stycznia, 9 Wodna Drużyna Harcerska serdecznie zaprasza po Mszy św. o godz. 10.30 na Kiermasz ciast. Celem Kiermaszu jest zbiórka pieniędzy na Rodzinny Dom Dziecka w Żyrardowie. Uzbierane ofiary, zostaną przekazane na pomoc przy wykupie domu dla dzieci.

  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, świece, oraz upominki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Eugeniusz Ryszczak, lat 92, ul. Girarda
Aurelia Owczarek, lat 75, ul. I. Zielińskiej
Wacław Janicki, lat 87, z ul. Gen. F. Nila
Jan Kunicki, lat 76, ul. Kap. Pałaca

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi