“Niech w nocy i w dzień Twoje oczy będą otwarte na tę świątynię, na miejsce, o którym powiedziałeś:
Tam będzie moje imię – tak, aby wysłuchać modlitwę, którą zanosi Twój sługa na tym miejscu.”

1. Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:
1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. o godz. 7.00 ; 9.00, i 18.00
2 listopada – wtorek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. jak w Uroczystość Wszystkich Świętych godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
4 listopada – czwartek -wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
5 listopada – piątek – Wspomnienie zmarłych Dobrodziejów i członków Rodziny Salezjańskiej
Również w piątek swoje imieniny obchodzi ks. Sławomir Piotrowski SDB, katecheta, ekonom naszej wspólnoty, odpowiedzialny za prowadzenie Lectio Divina, Wspólnoty Siloe. Zapraszamy na Mszę św. imieninową w piątek o godz. 18.00.

2. W Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych (przez osiem pierwszych dni listopada) naszym zmarłym możemy codziennie ofiarować wielki dar – odpust zupełny, za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.

3. W miesiącu listopadzie będziemy polecać zmarłych w modlitwie Różańcowej oraz we Mszy św. w każdy pierwszy Piątek Miesiąca. Modlitwę z wypominkami za zmarłych rozpoczynamy od wtorku, 2 listopada o godz. 17.30.

4. Dzisiaj po wieczornej Mszy św., w ostatni dzień miesiąca, nabożeństwo do naszego Ojca i Nauczyciela ks. Bosko . Serdecznie zapraszamy.

5. W środę 3 listopada zapraszamy po Mszy św. wieczornej na spotkanie z cyklu Lectio Divina (temat: Józef egipski).

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów i ich rodziców, będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii oraz wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu.
W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.
Spowiedź w kościele dla dzieci w piątek od godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00.
W sobotę, po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

7. Dzisiejszą niedzielą kończymy Tydzień Misyjny w Kościele. Z tej racji zaprosiliśmy do naszej parafii misjonarzy ks. Marka Kowalskiego SDB (Zambia, Kenia, Malawi), p. Annę Poliśkiewicz – wolontariuszkę (Uganda) i p. Sansa (Kongo). Wszyscy reprezentują nasz Ośrodek Misyjny z Warszawy. Przybliżą nam pracę misyjną oraz zaprezentują pamiątki z misji. Można będzie je nabyć, wspierając tym samym prace misjonarzy.

8. Zapraszamy również do kiosku parafialnego po katolicką prasę. Mamy do nabycia nowe kalendarze, pamiątki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Józef Dombrowski, lat 74, ul. F. Nila
Zofia Kozłowska, lat 74, z ul. Nietrzebki
Hanna Adaszewska, lat 64, ul. I. Zielińskiej
Dariusz Szewczak, lat 42, ul. Girarda
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Podziel się z innymi