1. XXII niedziela zwykła. Jezus zwraca uwagę w dzisiejszej Ewangelii na serce człowieka. Demaskuje obłudę faryzeuszy. Oni zwracali uwagę na to, co powierzchowne, widoczne dla ludzkich oczu. W spożywanych pokarmach i nieumytych rękach upatrywali nieczystość, a ona swe źródło ma we wnętrzu człowieka. Nie to, co mnie otacza, decyduje o grzechu, ale to, co mam w sercu i czym to serce wypełniam.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
3 września – piątek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

3. W środę, 1 września, rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, katechetów i nauczycieli na godz. 8.00, na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok nauki.

4. 1 września zapraszamy do udziału w miejskich obchodach upamiętniających 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. O godz. 17.00, przy Pomniku Żołnierzy Września na terenie cmentarza odbędzie się uroczysty apel z udziałem asysty honorowej 38. Sochaczewskiego Dywizjonu Zabezpieczenia Obrony Powietrznej. O
godz. 18.00, w Kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia, odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny, w oprawie muzycznej chóru Towarzystwa Śpiewaczego Echo.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów i ich rodziców, będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii oraz wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu.
W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.
Spowiedź w kościele dla dzieci w piątek od godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00.
W sobotę, po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

6. Prezydent Miasta Żyrardowa zaprasza mieszkańców w sobotę 4 września 2021 r. do skorzystania z bezpłatnych badań w ramach realizowanego przez miasto programu profilaktyki chorób układu krążenia pod nazwą „Czas dla serca”. W godz. 8.00 –11.00 w Parku Seniora będą wykonywane bezpłatnie dla mieszkańców Miasta badania m.in. ciśnienia krwi, poziomu cukru, cholesterolu i trójglicerydów we krwi oraz udzielane porady prozdrowotne. Przed badaniem krwi trzeba być na czczo.

7. Od przyszłej niedzieli wracamy do porządku Mszy świętych sprzed wakacji. Mszy św. o godz. 20 już nie będzie, natomiast przywracamy Mszę św. o godz. 12.00.

8. Po wakacjach zapraszamy na pierwszą próbę chóru Scholii Męskiej – 2 września (czwartek) na godz. 19.00.

9. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po katolicką prasę. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz i inne pamiątki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Elżbieta Troszczyńska, lat 62
Andrzej Sieczka, lat 70, ul. Skrowaczewskiego
Tadeusz Sawicki, lat 84, ul. Girarda

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi