1. XVIII niedziela zwykła. Jezus mówi nam dzisiaj o chlebie, tym najważniejszym dla człowieka, bo dającym życie wieczne, o chlebie, który nie ginie, ale trwa na wieki.
„Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da   wam Syn Człowieczy”.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
2 sierpnia – poniedziałek – wspomnienie bł. Augusta Czartoryskiego SDB, kapłana
4 sierpnia – środa – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana
6 sierpnia – piątek – święto Przemienienia Pańskiego, I piątek miesiąca

3. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary na środki transportu dla misjonarzy w ramach Akcji MIVA Polska. Przekazaliśmy 1050 zł na środki lokomocji dla najbardziej potrzebujących misjonarzy. Serdecznie dziękujemy za ofiary pieniężne.

4. Już w najbliższy piątek, 6 sierpnia, wyrusza 26 Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę. Nasza salezjańska grupa pomarańczowa pragnie zanieść w modlitwie i pielgrzymim trudzie, przed Oblicze Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski całą naszą wspólnotę parafialną. Pragniemy również służyć naszą modlitwą w szczególnych potrzebach naszej rodziny parafialnej. Przy wyjściu z kościoła można złożyć osobiste intencje modlitewne, które salezjańska pomarańcza będzie podejmować w trakcie pielgrzymowania oraz we Mszy św. na Jasnej Górze. Intencje będzie można składać jeszcze do czwartku w zakrystii. Można również wesprzeć pielgrzymów swoją ofiarą, a nade wszystko modlitwą, za które z góry serdecznie dziękujemy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek na Mszy św. będziemy modlić się o nowe powołania i wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami. W piątek przed południem niektórzy z księży odwiedzą chorych z Komunią św. W I sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Jeszcze dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się Spotkanie Koła Żywego Różańca.
Zapraszamy wszystkich członków na modlitwę.

7. W ubiegłą niedzielę zapoznaliśmy się z Apelem przewodniczącego Konferencji Polski ws. Dnia Solidarności dla poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Dzisiaj pragniemy zbierać ofiary do puszek w tej intencji. Postarajmy się wesprzeć te osoby naszą modlitwą i ofiarą.

8. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć Pismo św., Zaproszenia na ślub, chrzest, oraz inne pamiątki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostały odprowadzone na wieczny spoczynek:
Teresa Joanna Domańska, lat 57, ul. Parkingowa
Jadwiga Gołyńska, lat 80, ul. Działkowa
Polećmy zmarłe Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi