1. XII niedziela zwykła. „Kim właściwie On jest, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?” (Mk 4,41). To pytanie rodzi się w sercu każdego chrześcijanina, kiedy zastanawia się nad niepojętą miłością Boga. Widzimy, jak ono ożywiało uczniów Jezusa, pomagając im z dnia na dzień wzrastać i przemieniać dotychczasową postawę, którą charakteryzują słowa: „Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże wam brak wiary?” (Mk 4,40).

2. Dzisiaj w naszej wspólnocie gościmy naszych współbraci z Lądu nad Wartą gdzie jest nasze Seminarium Duchowne. Klerycy odbywają tam dwuletnie studia filozoficzne. Dzisiaj przyjechali z ks. Dariuszem Dynek – Michalskim – prorektorem, Piotr, Grzegorz i Bartek, aby podzielić się swoim powołaniem. Módlmy się za tych, których Pan wzywa na drogę pójścia za Nim.

3. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
21 czerwca – poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
24 czerwca – czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

25 czerwca – piątek godz. 8.00 – Msza św. na Zakończenie roku szkolnego

27 czerwca – niedziela – odbędą się u nas w kościele Prymicje ks. Damiana Mackiewicza. Przez trzy miesiące ks. Damian posługiwał w naszej wspólnocie. Uroczystość odbędzie się o godz. 12.00. Neoprezbiter udzieli błogosławieństwa prymicyjnego, dzięki któremu możemy uzyskać Odpust zupełny.

4. W czwartek, 24 czerwca na zakończenie nowenny oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Od wtorku do czwartku ubiegłego tygodnia gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej monstrancję z Medjugorie. Monstrancja ta, to jedna z gwiazd w koronie Maryi, jej forma i kształt ukazuje postać Najświętszej Maryi Panny. Uczmy się adorować Chrystusa w Eucharystii tak jak to czyniła Maryja.

6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć Pismo św., Zaproszenia na ślub, chrzest, oraz inne pamiątki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Wanda Wach, lat 70, ul. Girarda
Janusz Lipiński, lat 85, z ul. I. Zielińskiej
Wiesława Nesterowicz, lat 71, z ul. Nietrzebki
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi