Mówił też: „Do czego przyrównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy?
Jest ono jak ziarno gorczycy. Kiedy się je wrzuca w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi.
Gdy jednak zostanie zasiane, wyrasta i staje się większe od innych krzewów, wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki mogą zakładać gniazda w jego cieniu”. 

1. XI niedziela zwykła. Syn Boży, stając się człowiekiem, zapoczątkował na ziemi królestwo Boże, które jest sprawiedliwością, pokojem i radością w Duchu Świętym, a nie sprawą tego, co się je i pije (por. Rz 14, 17). Jest ono darem Boga, ale realizowanym przez ludzi. Bóg daje łaskę, a człowiek ją przyjmuje bądź odrzuca.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
14 czerwca – poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bp i męczennika
17 czerwca – czwartek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

3. We wtorek 15 czerwca rozpoczniemy w naszym kościele adorację Najświętszego sakramentu w monstrancji z Medjugorie. Monstrancja ta, to jedna z gwiazd w koronie Maryi, jej forma i kształt oddają postać Najświętszej Maryi Panny. Jest wykonana z bursztynu i szlachetnych kamieni, jest o wiele większa niż inne monstrancje. Pragniemy dziękować Bogu za kończący się rok katechetyczny, szkolny, za przeżyty czas
wzmożonej pandemii, modlić się za zmarłych naszych najbliższych i polecać Bogu wszystkie intencje osobiste, rodzinne i parafialne. Program Adoracji jest wywieszony w gablotach, zapraszamy na modlitwę. Zakończenie Adoracji w czwartek po Mszy św. wieczornej.

4. We wtorek, 15 czerwca rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się w najbliższy czwartek (17 czerwca) o godzinie 16:30.

6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć Pismo św., Zaproszenia na ślub, chrzest, oraz inne pamiątki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Stefan Kozłowski, lat 79, ul. Nietrzebki
Andrzej Stanisław Mróz, lat 65, z ul. Nietrzebki
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi