“Słowo Boże nieustannie przypomina nam o miłosiernej miłości Ojca,
który prosi swoje dzieci, aby żyły w miłości…”
(Aperuit illis)

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego bez którego nie ma zrozumienia Chrystusa.
Kościół wyrasta ze Słowa Wcielonego, to znaczy z Osoby Jezusa Chrystusa, a Pismo Święte jest wprowadzeniem i komentarzem do Osoby Jezusa Chrystusa. Pismo Święte powinno się czytać i rozważać cały rok.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu
25 stycznia – poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła
26 stycznia – wtorek – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
28 stycznia – czwartek – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
30 stycznia – sobota – bł. Bronisława Markiewicza, kapłana

3. W przyszłą niedzielę, 31 stycznia będziemy przeżywali w naszej parafii Uroczystość ku czci św. Jana Bosko, wychowawcy i nauczyciela młodzieży, założyciela Towarzystwa Salezjańskiego. Słowo Boże skieruje do nas ks. Robert Bednarski, salezjanin z Salezjańskiej Szkoły Rzemiosł w Łodzi.

4. W związku z trudną sytuacją ludności dotkniętej trzęsieniem ziemi w Chorwacji przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki ustanowił niedzielę 24 stycznia br. Dniem Solidarności z Chorwacją. Hierarcha apeluje o wsparcie modlitewne i finansowe poszkodowanych. W naszym kościele będzie zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi.

5. Od poniedziałku 25 stycznia zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 naszych parafian, z takich ulic:
25 stycznia, poniedziałek: K. Pałaca i Parkingowa 28,30
26 stycznia, wtorek: F. Nila – cała, Chabrowa i Joanny Froehlich
27 stycznia, środa: Girarda – bloki czteropiętrowe
28 stycznia, czwartek: Girarda – wieżowce
29 stycznia, piątek: Zielińskiej – cała
30 stycznia, sobota: godz. 9.00 Msza św. – domki jednorodzinne: ul. Piękna, Zielińskiej, Działkowa, Gdańska, Spółdzielcza, Skrowaczewskiego, Glebowa, Żytnia, Pszeniczna, Pileckiego, Kilińskiego, Dziekańska, Salezjańska, 1 Maja, Łąkowa, Strzelecka i Kamienna

6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte, świece oraz kalendarze.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Irena Matysiak, lat 69, z ul. Kamiennej
Jan Szelągowski, lat 65, z ul. Girarda
Barbara Nowecka, lat 83, z ul. Parkingowej
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi