«Oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą;
on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni:
Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki»

1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
7 grudnia – poniedziałek – św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła
8 grudnia – wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM Panny

2. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 – posługa modlitwą wstawienniczą.
Zapraszamy wszystkich, którzy mają problemy zdrowotne, rodzinne czy duchowe.

3. W najbliższa sobotę 12.12. odbędzie się w naszej parafii bierzmowanie, którego udzieli ks. bp Wojciech Osial. Wcześniejszy termin nie mógł być zrealizowany ze względu na pandemię. Cieszymy się, że teraz nasza młodzież przyjmie ten sakrament. Zbieramy również zapisy w kancelarii do bierzmowania na nowy rok.

4. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, nie zapomnijmy o życzliwości i drobnym prezencie. Wszak św. Mikołaj wszędzie słynie ze swojej wielkiej dobroci.

5. Również dzisiaj obchodzimy w Kościele – Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zachęcamy aby wesprzeć to dzieło, nasi ministranci będą zbierać ofiary do puszek.

6. Trwamy w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Syna Bożego. Razem z Maryją wsłuchujemy się w Słowo Boże. Zapraszamy na Roraty – od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Po Mszy Roratniej zapraszamy dzieci, młodzież na słodkie ciastko a dorosłych na kawę i ciasteczko. Przestrzegamy wymogów związanych z pandemią i dbamy aby wszyscy byli zadowoleni.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe. Z powodu pandemii nie zapraszaliśmy rekolekcjonisty z zewnątrz. Jako wspólnota Salezjanów chcemy podzielić się z Wami Drodzy naszymi naukami adwentowymi.

8. Poświęcone opłatki wigilijne dostępne są w kiosku parafialnym, zakrystii i kancelarii.

9. Pragniemy przypomnieć, że w każdą niedzielę w naszym kościele od godz. 15.00 do 16.00 jest możliwość spowiedzi i przyjęcia komunii św. poza Mszą św.

10. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Możemy zaopatrzyć się w kalendarze, świece wigilijne „Caritas”, karty świąteczne, sianko pod obrus (przygotowany przez ministrantów) i wiele innych pamiątek.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Józefa Godlewska, lat 86, z ul. K. Pałaca
Ireneusz Mysiorski, lat 63, z ul. W. Witosa
Mirosław Sadowski, lat 63, z ul. Nietrzebki
Krystyna Francuz, lat 68, z ul. Skrowaczewskiego
Marianna Moździerz, lat 70, z ul. Skrowaczewskiego
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi