Piotr wyszedł z łodzi i krocząc po wodzie, podszedł do Jezusa.
Lecz na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: «Panie, ratuj mnie!».
      Jezus natychmiast wyciągnął rękę i chwycił go, mówiąc: «Czemu zwątpiłeś, człowiecze małej wiary?».

1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
10 sierpnia – poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika
11sierpnia – wtorek – św. Klary, dziewicy
14 sierpnia – piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
15 sierpnia – sobota – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

2. W dniu dzisiejszym, na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się wprowadzenie w urząd nowego proboszcza ks. Dariusza Kozłowskiego. Wprowadzenia dokona delegat Księdza Biskupa, ks. Dziekan Adam Bednarczyk. Słowo
Boże wygłosi ks. Piotr Sosnowski, salezjanin, wikariusz Księdza Inspektora

3. Jutro w Oratorium rozpoczyna się drugi turnus półkolonii dla dzieci.

4. W sobotę, 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Godzinki godz. 8.30. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo ziół i kwiatów.
Na Mszy św. o godz. 10.30 grupa dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej. Otoczmy ich naszą modlitwą i życzliwością.

5. Również w sobotę, 15 lipca rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, która odprawiana jest codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Prośby i podziękowania przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

6. Tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę odbywa się w formie duchowego pielgrzymowania. To duchowe pielgrzymowanie mogą ułatwić: codzienne relacje z drogi dostępne w mediach, konferencje do odsłuchania i możliwość zamieszczenia własnych intencji na stronie pielgrzymki czy na Facebook-u.
Chcemy pogłębić i ubogacić to duchowe pielgrzymowanie codziennym Apelem Jasnogórskim, na który serdecznie zapraszamy codziennie, do piątku 14 sierpnia, na godz. 20.00 do naszego kościoła.

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte, Biblia dla dzieci, kolorowanki biblijne oraz pamiątki na różne okazje.

Podziel się z innymi